Domů / Značky / Audi / Audi S3 Cabriolet elegantní auto s duší dravce

Audi S3 Cabriolet elegantní auto s duší dravce

Na ženevském autosalonu předvedla automobilka Audi nejostřejší provedení nejmenšího kabrioletu, které vyrábí. Audi S3 Cabriolet se může pochlubit náhonem na všechny čtyři kola a úžasným výkonem 300 koní s celkovým točivým momentem 380 NM. První zájemci o toto vychytané auto si na své přijdou koncem léta.

Nový kabriolet dostane v základu to nejlepší vybavení, které si můžeme přát. Ohromí nás čtyřmi místy a elektrohydraulicky ovládanou plátěných střechou, která se zvládne otevřít či zavřít do 18 sekundy a to vše až do rychlosti 50 km/h. Střecha se nabízí celkem ve třech barevných provedení. Pro zajištění, co nejnižší hmotnost byla plátěná střecha speciálně vyrobena za pomoci hořčíku a hliníku. Vnitřek střechy je pak vyplněn speciální izolační pěnou, která má zajistit absolutní klid uvnitř kabiny.Audi S3 Cabriolet interiér

Celou tuhle krásku ponesou osmnáctipalcová kola s pneumatiky, které mají rozměr 225/40. Celková hmotnost se díky speciální konstrukci zastavila na 1620 kilogramech, což sice není žádný zázrak, ale na kabriolet s automatickou převodovkou a pohonem všech kol je to úcty hodné číslo.

Interiér je řešen velmi elegantně s detailem pro nejmodernější technologie, které jsou na trhu.

Audi S3 Cabriolet bok vozu

Nyní se podíváme pod kapotu vozu, kde se nám nabízejí vnitřnosti. Audi S3 Cabriolet pohání motor 2.0 TSI. Motor poskytne výkon 221 kW tedy 300 koní v rozpětí otáček 5500 až 6200. Sprint z nuly na sto zvládne Audi S3 za 5,4 sekundy. Nejvyšší dosažená rychlost, která byla ovšem elektronicky omezena je 250 km/h. Což je opět další důvod navíc, proč se těšit na horké slunné dny.

Cena za základní verzi bude začínat zhruba na částce 1,4 miliónu korun a prodej tohoto elegantního kabrioletu s duší dravce je očekáván na konci léta, kdy by se měl konečně dostat i na český trh. Do té doby nezbývá než slintat a trpělivě čekat, až se k nám tato krasavice dostane.

 

 

O Makawiel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *