Domů / Inzerce / Fotopasti vám umožní sledovat zvířata tak, jako nikdy předtím
Fotopasti vám umožní sledovat zvířata tak, jako nikdy předtím

Fotopasti vám umožní sledovat zvířata tak, jako nikdy předtím

Fotopasti jsou jednou z nejvyužívanějších možností pro pozorování zvířat v přírodě. Jejich hlavní výhodou je nenápadnost a vytrvalost. Zatímco pro člověka by bylo problematické bez přestávky monitorovat určitou oblast, fotopasti to dokáží velmi snadno.

Fotopasti slaví po celém světě mnoho úspěchů a dokonce i u nás. Jejich prostřednictvím se podařilo už mnohokrát zaznamenat například rysa ostrovida, vlky nebo i medvěda. Stejně tak jako došlo k technickému rozvoji v mnoha oborech, tak i fotopasti prošly za poslední roky velkým vývojem. Moderní modely jsou jen těžko srovnatelné s těmi, které se používaly před 20 lety.

Moderní fotopasti Acorn

Fotopasti vám umožní sledovat zvířata tak, jako nikdy předtímMezi jednoho z nejznámějších výrobců moderních fotopastí patří Acorn. Fotopasti Acorn se staly velmi brzo hitem, který je dostupný i u nás. Ačkoliv se nabízí celá škála modelů, základem je vysoce kvalitní a relativně malá fotopast, která je opatřena kovovým krytem s propracovaným maskováním. Tyto fotopasti se instalují převážně na stromy, se kterými snadno splynou a stanou se pro zvířata i náhodné kolemjdoucí těžko postřehnutelné.

Fotopast Acorn má velmi pokročilé senzory i snímací techniku. Jakmile se cokoliv přiblíží do snímaného prostoru, tak to fotopast bleskurychle zaznamená. Může pořídit videozáznam i fotografii. Její reakce nikdy netrvá déle, než 1 sekundu, neunikne jí tedy nic. Fotopasti se instalují zejména do exteriéru, nevadí jim sníh ani déšť, jsou velmi odolné a spolehlivé.

Využití pro ochranu majetku

Fotopasti Acorn se nevyužívají jen pro sledování zvířat, ale také pro účinnou ochranu majetku. Po umístění k domu dokonale monitorují váš pozemek a dokáží zaznamenat každého, kdo se v jeho blízkosti ocitne. Speciální funkcí fotopastí je i GPS modul, který může pořízený snímek odeslat přímo na váš mobilní telefon.

Pokud by se k vám chtěl dobývat zloděj, fotopast pořídí jeho detailní snímky a odešle vám je. Díky tomu se staly jednou z nejoblíbenějších možností, jak střežit nemovitosti. Pokud máte pocit, že se kolem vašeho domu pohybují nežádoucí osoby, jednoduše si fotopast pořiďte a náhle budete mít podrobně zdokumentováno, kdo se kolem vašeho domu pohybuje.

O Makawiel