Domů / Nezařazené / Elektrizující Škoda Enyaq
Elektrizující Škoda Enyaq

Elektrizující Škoda Enyaq

Kola elektromobility se začínají roztáčet na plné obrátky a každý chce být u toho. Tuzemská Škodovka není výjimkou, a proto představila nový elektrický model Enyq, který je elektrickým SUV se vším všudy.

Povedený vůz

Škodovka si dala skutečně záležet, aby byl automobil líbivý. Prostoru k tomu měla skutečně hodně, jelikož s modulární platformou MEB, na které vůz stojí, se dají dělat všemožné kousky.

Výsledkem práce designérů je SUV, které bychom mohli bez problému přirovnat k automobilům prémiovějších značek, jako je BMW či Volvo. Jeho šmrnc podtrhuje přední maska s efektivním podsvícením krystalických lamel, která je zajímavým doplňkem již tak výrazné přední části.

Velmi slušné pojetí designu však pokračuje i v momentě, kdy usedneme do vozu. Interiéry si hrají s udržitelností, luxusem a pohodlím, které míchají v zajímavých variacích inspirovaný interiérovým designem. Díky tomu a obří obrazovce umístěné na palubní desce proto můžete velmi rychle nabýt dojmu, že sedíte v obývacím pokoji.

Enyaq bude nabízen v hned několika variantách, které se od sebe liší výkonem i dojezdem. Ta základní nabídne 132 kW výkonu a dojezd 390 km. Vyšší verze poskytně 150 kW a nejvyšší 510 kilometrů dlouhý dojezd. V případě dvou ostrých verzí bude dojezd zase již jen 460 km, ovšem výkon se navýší na 165 kW a u vrcholné verze RS dokonce na 225 kW.

Automobil lze již nyní předobjednávat s tím, že základní verze začíná na částce 1 059 000 korun. Cenovka to skutečně není příliš lidová. Je tedy otázkou, zda se tomuto vozu podaří u českých řidičů zažehnout vášeň pro elektromobilitu.

O Makawiel