Domů / Inzerce / Vybíráte vysokotlaký čistič? Pomůžeme vám s tím!
Vybíráte vysokotlaký čistič? Pomůžeme vám s tím!

Vybíráte vysokotlaký čistič? Pomůžeme vám s tím!

Nevíte, jaký vysokotlaký čistič si vybrat. V tom případě vám pomůže tento článek, který vám osvětlí všechno, co potřebujete před koupí vědět.

Vyčistí i zanesené nečistoty, a to v mžiku oka. Vysokotlaké čističe Karcher zkrátka patří mezi dokonalé pomocníky, které využijete především při čištění exteriérů. Ne všechny produkty vám ale nabídnou to samé. Proto vám v následujících řádcích ukážeme, jak vybrat tu nejlepší vapku šitou na míru vašim potřebám.

Základní parametry

Jak jsme již řekli, vapky Karcher jsou prodávány v různých variantách a cenových relacích. Vámi vybraný model proto nemusí dokonale vyhovovat vašim potřebám. Abyste si tedy vybrali přesně takový vysokotlaký čistič, jaký chcete, dávejte si pozor především na čerpadlo.

Pro základní úkony jako je čištění kol si vystačíte s tlakem do 120 barů. tlak 130 až 140 barů budete potřebovat pro čistění hrubých ploch – tedy betonových chodníků nebo jiných obkladů. Alespoň 150 barů pak bude potřeba, jestliže budete chtít vyčistit silné nánosy nečistot. U modelů s takto vysokým tlakem se ale často setkáte s regulací tlaku vody. Dá se tedy říct, že ty nejvýkonnější mody s regulací můžete používat naprosto k čemukoliv.

Průtok vody

Dalším důležitým parametrem je také průtok. Čím vyšší bude, tím snadněji se vám bude čistit. U průtoku ale platí podobná poučka jako u tlaku. Čím vyšší totiž bude, tím nebezpečnější bude. Dejte si tedy pozor na to, abyste vapku s příliš vysokým průtokem nepoužívali k úkonům, na které se vyloženě nehodí. Mohli byste umývané předměty zbytečně poškodit.

Pro čištění jízdních kol nebo zahradního nábytku bohatě postačí vysokotlaký čistič s průtokem 300 – 400 litrů za hodinu. Pro ostřikování teras, chodníků nebo hal zase dobře poslouží vapka s průtokem v rozmezí 400 – 650 litrů za hodinu. Pořídit si ovšem můžete i modely s vyšším průtokem. Záleží tedy jen na vás, jaké jsou vlastně vaše potřeby.

O admin