Domů / Nezařazené / Cena tohoto vraku? 600 tisíc!
Cena tohoto vraku? 600 tisíc!

Cena tohoto vraku? 600 tisíc!

Ceny klasických automobilů začínají strmě stoupat a v některých případech ji ž dosahují absurdních výšek. Je to případ i tohoto vraku Mini, za který někdo zaplatil neskutečné jmění.

Vrak za velké peníze

Tento dosti sešlý Mini Cooper S z roku 1965 se vydražil ve Velké Británii za 20 tisíc liber, tedy 590 tisíc korun. Jedná se o automobil, který od roku 1978 stál v garáži, která navíc měla poškozenou střechu. Proto je vůz napadený korozí snad všude, kde vás napadne. Chybí mu i některé díly karoserie a v posledních letech dokonce vůz sloužil jako uložiště třísek na podpal.

Onoho nového a zajisté i velmi šťastného majitele nyní čeká velká kupa práce. Ovšem jak on sám asi moc dobře ví, mohla by se mu vyplatit. Hodnota dnešních Mini v dobrém stavu se totiž ve Velké Británii pohybuje přepočtu okolo 1,9 milionu korun.

Opatrujte svého miláčka

A tento trend rozhodně nekončí, ba naopak. Vozy s datem výroby kolo poloviny minulého století budou postupně dražší a dražší a platí to i pro automobily české výroby. Příkladem může být například Škoda Spartak, kterou dnes ve velmi špatném stavu prodáte i za 100 tisíc korun. Dobré exempláře pak i za dvojnásobek ceny. Navíc stačí počkat několik málo let a brzy se podobné vozy budou prodávat za cenovku výrazně vyšší. Takže pokud vám takový krasavec stojí v garáži, rozhodně neprodávejte!

O Makawiel