Domů / Nezařazené / 2015 Venturi America

2015 Venturi America

Venturi Automobiles začali se snahou vyrábět automobily Grand Tourer schopné konkurovat Ferrari a Porsche. Přestože se Venturi nepovedlo dotáhnout tento cíl do konce, přece jen pár zajímavých automobilů spatřilo světlo světa. Po změně celého vedení a konceptu, se Venturi  zaměřilo na auta poháněná na elektrický pohon. V roce 2015 by se mělo začít s montáží nového vozu America, který je popisován jako vysoce nabitá buggy. Neobvyklý koncept spojující vysoký výkon, rychlou jízdu a vzhled buggy bude vzbuzovat rozruch po celém světě. Pojďme se podívat na tento neobvyklý kousek trochu blíže.

Vnější design America je velmi zajímavý, protože v sobě spojuje lehký sportovní vůz s SUV prvky. Karbonové tělo a dramatické svalnaté blatníky nenechají nikoho chladným. Nemluvě o nekonvenčních dveří, které vás dorazí. Přední tvary vám budou připomínat Alfa Romeo 4C a to především velký nárazník a mřížka ve tvaru V.venturi-america-inte

Zadní část je vizuálně zvýrazněna difuzorem, který jde až do poloviny panelu. Zadní světa podtrhují znak ve tvaru V, který je též umístěn v zadní části vozu. Při pohledu z boku je vám inspirace americkou buginou více než zřejmá. Krátké převisy, mohutné podběhy kol a netypické dveře vás nenechají na pochybách.

Interiér rovněž nabídne zajímavé prostředí plné nejnovějších technologií. Středová konzole, odděluje dvě místa a neobsahuje žádné tlačítka a přepínače. Veškerá komunikace vozem totiž probíhá skrze displej informačního systému. Digitální přístrojová deska zobrazuje všechny důležité informace, jako je rychlost, otáčky či stav baterie.venturi-america-int

Pod kapotou Venturi America se nachází elektrická dvoumotorová jednotka, která poskytuje 401 koní a maximální točivý moment 354 liber stop na zadní kola. Zrychlení z nuly na sto zvládne America za 4,5 sekundy. Maximální rychlost je zastavena na 220 km/h. Ceny nebyly ještě zveřejněny, ale vzhledem o jak specifický vůz se jedná, nepůjde rozhodně o příznivé cenové štítky, takže bude zapotřebí naditá peněženka.

O Makawiel