Domů / Nezařazené / Ford začne vyrábět SUV na bázi slavného Mustangu
Ford začne vyrábět SUV na bázi slavného Mustangu

Ford začne vyrábět SUV na bázi slavného Mustangu

Ford ohlásil vývoj elektromobilu, skrze své nové video. Zároveň poskytl také jeho první obrázek, který naznačuje, že toto bude něco zcela nového a přitom všem známé.

Ford elektrizuje

Ford vypustil do světa první oficiální snímek elektromobilu, pro který chtěl původně použít jméno Mach 1. Ovšem fanoušci byli razantně proti a proto jej značka přehodnotila.

V současné době tak novinka nenese žádné jméno, ale zato známe jeho první oficiální snímek, a také pár zajímavých informací. Ty se týkají především vzhledu vozu, který bude crossoverem a na trh přijde v roce 2020. Na jedno nabití by měl být schopen ujet až 480 kilometrů.

Krom jména se však fanouškům na voze nelíbí ještě jedna věc a to tak skutečnost, že by měl vycházet ze slavného modelu Mustang. Mají totiž obavy, že Ford prostě jen vytvoří Mustang na chůdách a bude snažit vytěžit z americké legendy co nejvíce. Na finální design si tak budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat a až poté uvidíme, zda měli pravdu či nikoliv.

Mustang na chůdách

Ford však s Mustangem v minulosti již experimentoval. Vzpomeňme si například na Mustang II, který sice tehdy vypadal jako chudý příbuzných svých předchůdců, ovšem sám měl obrovské prodejní úspěchy. Ford jej dodnes hodnotí jako jeden ze svých nejlepších modelů, který přišel ve správný čas na to správné místo. Zda se to povede i jeho SUV odvozenině je však otázkou.

O Makawiel