Domů / Značky / Toyota / Nástupce Toyoty GT86
Nástupce Toyoty GT86

Nástupce Toyoty GT86

Toyota GT86 udělala poměrně velkou díru do světa, a ještě aby ne. Jedná se totiž o velice povedený automobil s nekompromisně dravým vzhledem. Nyní se chystá jeho nástupce a jak to tak vypadá, opět bude Toyota spolupracovat s některou další automobilkou. Nejspíše s Mazdou.

O tom, že bude mít Toyota GT86 svého nástupce, nebylo pochyb. Vůz se totiž těší vysoké přízně, díky své cenové dostupnosti, skvělému vzhledu a dobrému výkonu. Můžeme tak na něj narazit poměrně často i u nás, a vlastně i na dalších velkých světových trzích, kde všude se setkává s úspěchem.

Nástupce Toyoty GT86

Nástupce vozu byl již před rokem a půl samozřejmostí a tento krok potvrdila i automobilka prohlášením z podzimu minulého roku. Nyní, tři čtvrtě roku po něm, začínají vyplouvat na povrch detaily ohledně techniky této novinky. A stejně tak jako v předchozím případě by i pokračování mělo vznikat v režii dvou automobilek Toyoty a nejspíše i Mazdy.

Nástupce Toyoty GT86

Toyota totiž zkoumá možnosti využití podvozku nové Mazdy MX-5, který poslouží i pro všemi netrpělivě očekávaný Fiat 124 Spider, na jehož vývoji se italský koncern podílí právě s Mazdou. Krom tohoto podvozku nyní Toyota dokončuje vývoj své vlastní platformy, která by měla mít pohon zadních kol a Toyota jí plánuje do budoucna využít pro své další sportovně laděné vozy.

Nástupce Toyoty GT86

Využití této nové platformy, by mohlo Toyotě pomoci snížit náklady spojené s vývojem platformy nové. Navíc bude moci používat řadové motory, namísto plochého čtyřválce, který byl speciálně vyvinut právě pro stávající model GT86.

Nástupce Toyoty GT86

Toto nové dítě od Mazdy vynikat ještě kompaktnějšími rozměry a menší váhou. Navíc se bude vyrábět i ostřejší verze vozu s přeplňováním. Díky platformě od Mazdy se budeme také moci těšit na verzi s plátěnou střechou. Pro Mazdu by využití jejich platformy znamenalo do značné míry ovládnutí světového trhu s lehkými sportovními vozy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Makawiel