Domů / Nezařazené / Správná kola na zimu?
Správná kola na zimu?

Správná kola na zimu?

Zima se pomalu ale jistě přikrádá a s ní i povinnost obout své vozy do zimních kol. Pokud budete kupovat rovnou i nová kola. Podívejte se na několik důležitých zásad.

Důležité značky

Při výběru nových litých kol byste rozhodně měli začít hledáním takových disků, které mají schválení k provozu na našich silnicích. Taková kola poznáte díky značkám KBA či E v Kroužku s číslem schválení. Pokud tyto značky kolo nemá, hrozí vám pokuta a především pak problémy u technické kontroly a pojišťovny spolu s absencí jakýchkoliv záruk výrobce.

Jaký design?

Pokud si vybíráte nové kolo, rozhodně vás bude zajímat i jeho design. Je vždy dobré vědět dopředu, jak vlastně bude takový disk na automobilu vypadat a právě s tím vám pomůže online konfigurátor na různých stánkách prodejů. Ten umí to, že si zvolíte váš vůz a vámi vybraný disk a konfigurátor vám pak kolo promítne do obrázku automobilu a vy tak máte poměrně jasnou představu, jak bude automobil s daným kolem vypadat.

Jaký design na zimu?

Věřte tomu nebo ne, ale některé designy se hodí na zimu více než jiné. Pro zimní období jsou vhodné jednobarevné designy s dobře přístupnými paprsky, které budou snižovat množství usazených nečistot a usnadňují údržbu disku. Důležitý je pak také lak, který disk ochraňuje.

Následně, kdy si vyberete ten pravý disk již jen stačí vybrat vhodného prodejce a nechat disk odborně osadit pneumatikou a namontovat na automobil. Tak vždy dojedete bezpečně do víle a nová kola vám budou dělat velkou radost.

O Makawiel