Domů / Inzerce / Chcete zlepšit výdrž baterie u iPhonu? Poradíme vám, jak na to

Chcete zlepšit výdrž baterie u iPhonu? Poradíme vám, jak na to

Pokud jste si koupili iPhone, ovšem nechcete, aby se vám baterie rychle zničila, je potřeba řídit se několika základními pravidly. Baterie je u mnoha smartphonů slabým článkem, protože často vydrží sotva jeden celý den. Apple se sice snaží neustále zvyšovat kapacitu baterií u nových modelů, nicméně baterie se docela rychle ničí, když si osvojíte špatné návyky. V následujících řádcích vám dáme pár tipů, co (ne)dělat.

V první řadě je nutné podotknout, že nabíječky iPhone potřebuje originální a kvalitní, tedy zapomeňte na ty, které se objednávají z AliExpressu a podobně. Dále se zaměřte i na nastavení systému.

Jak zlepšit výdrž baterie iPhonu?

Pokud zadáte do vyhledávače frázi jako “nabíječka iPhone”, nabídne se vám spousta levných variant. Originální produkty jsou drahé, ovšem kupovat nabíječku za stovku také není to pravé ořechové. Potom se totiž objevují zprávy, že iPhone vybuchl či začal hořet. Od nabíječky se však nyní dostaneme k nastavení systému.

Aktivujte režim nízké spotřeby. Používejte automatický jas, tmavý režim a automatické zamykání obrazovky. Omezte používání aplikací s vysokou spotřebou, přičemž více informací o tom, které aplikace využívají baterii nejvíce, najdete v Nastavení > Obecné > Baterie. Dále zlepšíte výdrž baterie tím, že budete používat tichý režim, omezíte notifikace a vypnete si i Siri, polohové služby či AirDrop.

Velice důležité je mít neustále aktuální verzi iOS, protože aktualizace opravují různé chyby, které mohou více vybíjet baterii a podobně.

Je baterie vadná?

Nejdříve zkontrolujte, zda není vadný hardware. Přejděte do Nastavení > Baterie > Stav baterie. Zobrazí se vám míra kapacity baterie vzhledem k době, kdy byla nová. Věděli jste o tom, že i bezdrátová nabíječka iPhone baterii neprospívá? Podle některých odborníků snižuje výdržnost baterie.

O admin