Domů / Novinky / Jak o své auto ještě lépe pečovat? Myčka nestačí
Jak o své auto ještě lépe pečovat? Myčka nestačí

Jak o své auto ještě lépe pečovat? Myčka nestačí

Každý řidič by měl řídit tak, aby neohrožoval ostatní účastníky silniční komunikace. Jenže někdy se stane, že se narazí na nezodpovědné řidiče, kteří bohužel třeba při parkování narazí do jiného vozu a ani se neomluví. Před poškozením, které vznikají díky nárazům a podobnému, se můžete chránit, respektive můžete chránit svůj vůz. Pomohou vám v tom autodoplňky, které jsou v současné době brány jako zkrášlující prvek. Jenže nejedná se rozhodně jen o zkrášlující prvek, je to naopak něco, co oceníte mít na svých vozidlech.

Samozřejmě takové loketní opěrky vás před poškozením, jako je poškrábání nebo oděrky, neochrání. Loketní opěrky jsou tu spíše jen pro chvíle, kdy jedete na dlouhé cesty a kdy vyžadujete mít velký komfort. Pokud chcete díky autodoplňkům předcházet mnohým poškozením, doporučujeme investovat do níže zmíněných autodoplňků.

Lišty na nárazník jsou nepostradatelné

Jak již bylo zmíněno, nejvíce nezodpovědných řidičů se nachází na parkovištích, kde se člověk neohlíží na ostatní řidiče. Mnohdy škrábne při couvání auto vedle nebo narazí při vyjíždění z parkovacího místa do jiného, proti stojícího vozidla. Většina řidičů se ani neomluví a zanechají vůz v takové poškozené podobě. Pokud byste však měli lišty na nárazník, nemuselo by se nic stát.

Zimní clony

Zimní clony na auto asi nebudete dávat zrovna na nové Audi, ale zejména u starších aut jsou stále oblíbené. Rychleji může zahřát motor a topení začne hřát dříve.

Prahové lišty ocení každý řidič, zejména ženy

Znáte prahové lišty? Nejčastěji se dávají do okolí dveří a jedná se o autodoplněk, který ochrání lak na vozidle před námi samotnými. Zejména ženy budou z tohoto autodoplňku uneseny, jelikož právě ony se nejčastěji potýkají se škrábnutým lakem díky botám na podpatku.

Samozřejmě lišty nejsou jediné autodoplňky, které by měly být součástí vozidla. Nezapomínejte ani na vany do kufru nebo také na autokoberce – i podlaha musí být v bezpečí.

O Angelo