Domů / Zajímavosti / The Grand Tour už jen pět let
The Grand Tour už jen pět let

The Grand Tour už jen pět let

Automobilová show The Grand Tour běží naplno a my jsme z ní vyloženě nadšení. Sice se zde objevují některé vtípky neustále dokola, ale nám to nevadí, protože nás celý koncept pořadu moc a moc baví. O autech samotných se sice v pořadu také nedozvíme, ale ruku na srdce, kdy jste naposledy viděli automobil postavený z cihel? Moderátorskému triu to dohromady prostě šlape, otázkou ovšem je, na jak dlouho? Sám May přiznává, že tomu dává maximálně pět let.

Po té, co tito moderátoři odešli z Top Gearu, rozjeli svou starou dobrou show na Amazonu a tak to vypadá, že tento příběh nikdy neskončí. Ovšem ani veleslavným moderátorům nejsledovanější automobilové show na světě se nevyhýbá stáří.

Dvě třetiny trojčlenného týmu se začínají pomalu ale jistě rozpadat. Věk je na nich již znát a pánové se pomalu dostávají do věku, kdy by měli spíš sedět doma v teple, psát memoáry, usrkávat brandy a pomalu, ale jistě začít umírat.

Připustil to sám May v rozhovoru pro Radio Times, kde řekl: „Musíme přijmout fakt, že už brzy na tohle budeme příliš staří. Richard Hammond je chlapík v dobré formě, který o sebe dbá, já a Jeremy nejsme. Jeremy je zchátralý a já už to na sobě cítím také. Zkouším s tím bojovat, ale instinktivně cítím, že to přichází. Nechci se za pět let stát sucharem do počtu“.

Jak si tato slova tedy máme vyložit? Bude teď plánovaná The Grand Tour pětiletka probíhat ve stávajících kolejích a pak co? Sám Hammond? Nebo Hammond a nějací noví cucáci? No zatím na to nemusíme moc myslet, protože pět let je poměrně dlouhá doba. Doufejme, že pořad přinese to nejlepší a že i pak to bude stát za to. Sám Hammond na celý pořad určitě stačit nebude, a bude tak nutné si k sobě najít náhradu. A nás by vůbec nepřekvapilo, kdyby se Amazon vykašlal na velké hvězdy, protože v Top Gearu se ukázalo, že to moc nefunguje, a dal šanci zcela novým moderátorům, které tito tři chlápci pořádně otestují ve své poslední řadě.

S těmito slovy se okamžitě začne hlavou honit celá řada otázek. Co bude dál? A opravdu jen pět let? Bude poté stát všechno na Hammondovi? Nebo si k sobě přibere někoho nového? A koho? Budou to velké hvězdy? Nebo někdo zcela neznámý? Zatím nás nic z toho nemusí trápit, pět let je ještě dlouhá doba. Ovšem noví moderátoři budou potřeba, to je jasné již nyní. A vůbec by nás nepřekvapilo, kdyby poslední série Maye a Clarksona byla jedním velkým konkurzem nových zájemců.

O Makawiel