Domů / Novinky / Show Claksona a spol. má jméno!
Show Claksona a spol. má jméno!

Show Claksona a spol. má jméno!

Možná jste také zaznamenali to, že i když Top Gear budou momentálně moderovat úplně jiní moderátoři, svatá trojice v podobě May, Hammond a Clarkson se stále budou na obrazovkách objevovat ve své vlastní nové show, která nyní dostala jméno.

Nová automobilová show těchto šílenců se bude vysílat na internetové televizi Amazon Prime. V následujících měsících se o tomto pořadu hodně mluvilo ikdyž stál nebyl znám jeho název. To se nyní změnilo, protože moderátorské trio jej oznámilo.

Jméno nové show bude The Grand Tour ve volném překladu tedy velká jízda. To by mohlo navodit hned celou řadu asociací. Například sportovní vozy typu grand tourer, nebo cesty do velkých dálek. A bystré možná nyní napadlo to, že zkratka je GT, tedy přesně naopak jako zkratka konkurenčního Top Gearu, tedy TG.

O připravované novince se toho hodně namluvilo a dokonce sami moderátoři měli velké potíže s tím, jak vlastně pořad pojmenují. Názvy nesměly evokovat právě konkurenční Top Gear a tak se objevovala jména jako House of Cars, nebo Three Cylinder, tedy tříválec.

Show tohoto nového formátu by se měla zašít vysílat na podzim. Přičemž Amazon prozatím přislíbil tři série po dvanácti epizodách. Každý díl bude mít šedesát minut, což je pro začátek poměrně slušná nálož. První série přinese například test Fordu Focus RS, boje mezi Ferrari LaFerrari, Mclarenu P1 a Porsche 918 Spyder. Nové epizody se budou vysílat jednou týdně a celkový rozpočet na jeden díl momentálně činí zhruba 154 milionů korun a to je suma, se kterou se dá již předvést opravdu velká show.

Konkurence však má trochu náskok. Nový Top Gear by se měl začít vysílat v neděli 29. Května. Jsme velmi zvědavý, jak se tyto dva formáty poperou o diváky a také kdo přinese více zajímavého

O Makawiel