Domů / Novinky / Mazda 3 pro rok 2016
Mazda 3 pro rok 2016

Mazda 3 pro rok 2016

Nová Mazda 3 v sobě kombinuje bezpečnost, špičkový interiér, styling a fantastickou jízdní dynamiku. To vše za exkluzivní cenu. Pro rok 2016 si Mazda připravila našlapané vlastnosti, které ještě posunula na nový level.

Mazda3 byla poprvé představena v roce 2003. Další generace přišla o pět let později. Nynější třetí generace nabízí jeden z nejlepších kompaktních vozů na trhu. To však není žádné překvapení, neboť stejnou úroveň si Mazda zachovává už několik let.

Mazda 3 pro rok 2016

Exteriér

Stejně jako v minulých letech opět Mazda nabízí čtyřdveřový sedan a pěti dveřový hatchback. Základem jsou 16-palcová kola a elektricky ovládaná boční zrcátka. To není příliš oslnivé. Nicméně je možnost různých úprav v podobě 18-palcových kol nebo adaptivních HID světlometů.

Mazda 3 pro rok 2016

Nové designové prvky skvěle sedí pro sedan. Přední část má chromovanou masku chladiče a vizuálně to zužuje špičku vozu. Spodní mřížka chladiče vede směrem dolů a obklopuje mlhová světla.

Zadní část nabídne oválné tvary a dodávají vozu masivní postoj. Mazda3 je dobře vypadající auto. Je aktivní, pevné, hladké a má široký sportovní záběr. V porovnání s konkurencí je Mazda3 daleko od typického staromódního Kompaktu.

Mazda 3 pro rok 2016

Interiér

Uvnitř Mazdy 3 jsou obvyklé funkce. Klimatizace, elektrická okénka, nastavitelný volant, polohovatelné sedačky a spousty dalších doplňků. V kabině se budete cítit luxusně. Najdou se se tam trošku plasty, ale celkově je to nádherné místo. Čalounění je prošito kontrastní červenou nití. Jinak nabízí Mazda3 standardní vybavení v podobě informačních technologií, zabezpečení a audio systému.

Pro někoho bude problémem světlá výška a to především v zadní části vozu. Celkově však nový model působí velmi solidně.

Mazda 3 pro rok 2016

Hnací ústrojí

Pod kapotou máte na výběr ze dvou motorů. První je v nabídce čtyřválec o objemu 2,0 litru s výkonem 155 koňských sil. Druhý motor je opět čtyřválec s vyšším objemem 2,5 litru a nabídne na 184 koňských sil.

Mazda 3 pro rok 2016

Závěr

Mazda3 je papírově a pocitově velmi vychytané auto. Vůz je citlivý, živý a nabitý energií. Přestože se to někomu nemusí líbit, je to jedno z nejlepších aut v kategorii, kterou zastupuje. To je fakt, se kterým je potřeba se smířit.

O Makawiel