Domů / Nezařazené / Dočkáme se nového Freelanderu?
Dočkáme se nového Freelanderu?

Dočkáme se nového Freelanderu?

Jak jistě víte, původně anglická automobilka Land Rover patří momentálně investorům z Indie. Kdo by to byl kdy řekl, že se po necelých 200 letech role tak moc otočí. Nicméně právě indičtí majitelé společnosti se svůj nový podnik velice pečlivě starají a neustále sklízejí plody své práce. To jim umožňuje chrlit nové modely, který by měly být minimálně čtyři a jedním z nich by měl být i oživený Freelander.

První SUV

Oblíbený Freelander se představil v roce 1997 a výrobce s ním zaplnil díru na trhu. Jednalo se totiž o jeden z prvních, dnes již tolik oblíbených SUV vozů, vyráběných v Evropě, který se stal dostatečně silným konkurentem pro Toyotu RAV4 či Hondu CR-V. Proti nim však tento automobil mířil o něco výše. Nabízen byl například se šestiválcovým motorem Rover KV6 a s pohonem všech čtyř kol.

 

I přesto však nepatřil mezi nejspolehlivější vozy a starosti majitelům přinášel především pohon všech čtyř kol. V roce 2000 však přišla modernizace a spolu s ní i nový motor od BMW M47. S ním se automobil nabízel až do roku 2006, kdy jej vystřídala druhá generace vozu s mnohem větší spolehlivostí. Ta však značně narostla a tak se původní kouzlo Freelanderu vytratilo.

Modelová smršť

Indové nyní plánují doslova smršť nových modelů, mezi kterými by neměl chybět ani nový model, který by měl odkazovat na starý dobrý Freelander. Novinka by měla přijít v roce 2021 a bude se jednat o malý crossover s délkou 4,2 metru. V nabídce značky by měl být umístěn pod model Discovery Sport. Cílem je vyplnit mezeru na trhu, která vznikla neustále narůstajícími rozměry modelů značky.

O Makawiel