Domů / Značky / KIA / Projekt Kia GT v další fázi
Projekt Kia GT v další fázi

Projekt Kia GT v další fázi

Projekt Kia GT je již nějaký ten pátek v pohybu. Prozatím jsme si mohli prohlédnout první konceptový návrh, který nyní vystřídá druhý reprodukční prototyp.


Již čtyři roky! Tak je to dlouho, co nás automobilka Kia navnadila ukázkou konceptu, který nesl název Kia GT a který představoval model sportovně laděného sedanu od značky, která se vždy zaměřovala spíše na vozy užitkové a rodinné. Tento sedan, spadající do vyšší střední třídy, se mohl pochlubit motorem V6, jehož síla byla přenášena na zadní kola.

Projekt Kia GT v další fázi

 

Původně se celý automobilový svět domníval, že se jedná pouze o vůz, na kterém si návrháři ozkoušeli svou kreativitu, ale nic víc z něj nebude. To bylo ovšem omyl. Na povrch se totiž začali postupně drát zvěsti, že tento projekt je u Kii stále propíraným tématem a že by vůz dokonce mohl dostat i motor V8.
Projekt Kia GT v další fázi
Všechno byly prozatím jen spekulace, ovšem nejnovější, i když stále neoficiální zprávy, nyní tvrdí, že čtvrté výročí tohoto konceptu ve Frankfurtu oslaví automobilka představením dosti inovovaného pojetí tohoto GT modelu. Tato studie by měla vycházet z té původní, ale mělo by se již jednat o reprodukční prototyp, který se bude od původního návrhu lišit jen v drobnostech.

Projekt Kia GT v další fázi

Ovšem ještě větší senzací jsou spekulace, které tvrdí, že na tento koncept by měl vzápětí navázat produkční model, který by se měl představit buď v listopadu v Los Angeles, nebo v lednu v Detroitu na autosalonu NAIAS. Vůz by se pak měl dostat do prodeje v polovině příštího roku po označením MY2017. Připomínáme, že toto všechno jsou pouze spekulace.

Projekt Kia GT v další fázi

 

Pokud by se však potvrdily, měla by Kia velice silné eso v rukávu, jehož další cestu a vývoj bude určitě zajímavé sledovat. Samotný koncept totiž vypadá skvěle a mohl by být vážným konkurentem pro nejnovější modelovou řadu Passatů, nové vozy od Audi či BMW a Mercedesu.

O Makawiel