Domů / Nezařazené / Nové informační značení na tuzemských dálnicích
Nové informační značení na tuzemských dálnicích

Nové informační značení na tuzemských dálnicích

Pokud se pohybujete častěji na našich dálnicích, pak jste si možná všimli nových informačních cedulí, které upozorňují na jízdu v protisměru. Prvních sedm se objevilo na dálnicích D1, D2 a D6.

Nové značení

Důvodem proč tyto cedule vznikly je přibývající počet případů, kdy řidiči najedou špatně na dálnici a tím ohrožují sebe i ostatní řidiče. Nové značky byly nainstalovány na popud ministerstva dopravy a umístěny byly na nejrizikovější úseky výše zmíněných dálnic. Na D1 se jedná o sjezd na 41. kilometru od Prahy a na 357. kilometru od Brna. Na D2 na nultém kilometru z centra Brna a na D6 u exitu na 146. od Karlových Varů.

Takové cedule by měly postupně přibývat i na dalších místech, nebude se však jednat o plošnou instalaci. V některých úsecích zvažuje ministerstvo dopravy stavební úpravy a nově by měla přibývat také vodorovná značení.

Na výrobu cedulí ŘSD nevypisovalo nové výběrové řízení, ale bylo využito dosavadních rámcových smluv. Jedna tabule pak vyšla na zhruba 1 500 Kč. Podobná značení již fungují například na dálnicích v Rakousku, Slovensku, Chorvatsku či Slovinsku.

O Makawiel