Domů / Nezařazené / Nový supersport od Lamborghini se představí již příští rok v Ženevě!
Nový supersport od Lamborghini se představí již příští rok v Ženevě!

Nový supersport od Lamborghini se představí již příští rok v Ženevě!

Lamborghini by mělo příští rok představit hned několik nových modelů, které budou disponovat elektrickým pohonem. Prvním vozem tohoto typu však nebude SUV jak se očekávalo, ale limitovaná edice supersportu.

Hybridní novinky

Lamborghini má během příštích osmnácti měsíců rozšířit svou nabídku o SUV Urus v plug-in hybrdiní verzi, a poté bychom se měli údajně dočkat také hybridního Huracánu v radikální verzi.

Než se však tyto modely představí, čeká nás ještě jedna velká lahůdka, kterou bude zcela nový model. Ten bude také poháněn hybridním pohonem. Nést by měl označení LB48H a někteří z fanoušků Lamborghini si jej již mohli prohlédnout na dvou soukromých akcích.

Výjimečný model

Podle informací, které zveřejnilo fórum McLaren Life, jeden z účastníků této akce prozradil, že by se mělo jednat o superpsortovní automobil, s vidlicovým dvanáctiválcem, kterému dělá partnera elektromotor. Celkový výkon tohoto vozu se dostátá na hranici 625 kW.

Novina nebude zástupcem nové modelové řady, a a ni nástupcem současného modelu. Mělo by se jednat o limitovanou edici ve stylu Venena či Centenaria. Celkem bude postaveno 63 exemplářů, které budou odkazovat na rok 1963, kdy byla automobilka založena.

Premiéra jedinečného vozu by se měla odehrát v příštím roce na autosalonu v Ženevě a to v březnu. Cena vozu by měla být okolo 2,5 milionu amerických dolarů tedy asi 56 milionů korun.

O Makawiel