Domů / Nezařazené / Ford si nechal patentovat mobilní letní kino pro všechny
Ford si nechal patentovat mobilní letní kino pro všechny

Ford si nechal patentovat mobilní letní kino pro všechny

Speciální víko kufru patentované Fordem umožní promítání filmu kdekoliv se vám jen zlíbí.

Promítačka v kufru

Ford si nechal registrovat skutečně unikátní patent již v roce 2017. Nejedná se o žádný aprílový žert nebo něco podobného, ale o novinku, díky které si může majitel Fordu promítat filmy kdekoliv jej to jen napadne. Do víka kufru je totiž zabudován dataprojektor, který je navržen tak, aby při otevření víka promítal obraz směrem od vozu.

Jak tento celý systém bude probíhat, můžeme vidět na patentových nákresech, které prozrazují, že je projektor umístěn v dolní části platového obložení, kde se normálně nachází zámek. Pokud je víko zavřené, směřuje projektor dolů. Zámek kufru plánuje automobilka přesunout na bok.

Projektor by navíc měl sloužit pouze jako prostředek pro promítání filmů, fotek a videoher, ale Ford počítá i s možností využít projektor také coby reflektor, který by mohl být využíván pro nejrůznější osvětlení venkovních prostor, například když si potřebujete nadělat dříví na táborák.

V současné době však není příliš pravděpodobné, že by se něco takového skutečně dostalo do praxe. Jednak by Ford nejspíše novinku již začal využívat, a hlavně by něco podobného vyžadovalo celou řadu technických invencí. Zejména by bylo potřeba ochránit citlivou elektroniku a techniku dataprojektoru před otřesy, kterým by byly vystaven při jízdě a zavírání víka kufru. Ale možná nás nakonec Ford přeci jen překvapí a již brzy bude možné pouštět si filmy v podstatě kdekoliv, kde nás to jen napadne.

O Makawiel