Domů / Inzerce / Nový užitkový vs. ojetý nákladní vůz
Nový užitkový vs. ojetý nákladní vůz

Nový užitkový vs. ojetý nákladní vůz

Potřebujete k rozjezdu svého podnikání nákladní vůz? Revitaluzujete vozový park a poohlížíte se po nových nákladních automobilech? Čeká vás poměrně těžká volba. Nejenže na trhu najdete velké množství různých typů nákladních automobilů, ale navíc musíte zvážit, zda si pořídíte nový nebo ojetý nákladní vůz.

Výhody a nevýhody nového nákladního automobilu

Nové vozy mají spoustu výhod, ať už se jedná o osobní nebo užitkový vůz. S novým nákladním vozem máte jistotu, že najedete tisíce kilometrů bez poruch a defektů. Zárukou je především jeho perfektní technický stav a také několikaletá záruka. Můžete se být tedy jistí, že kdyby se při vašich cestách přeci jen něco přihodilo, pokryje to právě plná záruka. Za nevýhodu lze považovat velmi vysoké ceny těchto vozů. Za nový užitkový vůz si totiž výrazně připlatíte. Navíc bude každou chvíli hodnota vozu rapidně klesat.

Výhody a nevýhody ojetého nákladního automobilu

Pokud jde o ojeté nákladní vozy, můžete si být jisti tím, že za ně neutratíte tolik peněz. Ale na druhou stranu je potřeba u nich počítat s nižší či vyšší mírou opotřebení. Ovšem ojetý vůz ihned neznamená “starou rachotinu”. Cenu vozu může výrazně ovlivnit i jediný rok jeho provozu. Čtyři roky pak znamenají doslova propastný cenový rozdíl a auto může fungovat téměř jako nové.

Pokud se rozhodnete pro ojetý vůz, věnujte zvýšenou pozornost především výběru prodejce daného vozu. Preferujte bazar nákladních vozů, který odkupuje vozy převážně od prvního majitele a prověřuje jejich původ i technický stav. Renomovaný bazar nákladních aut vám navíc nabídne různé způsoby financování, jako je například jako operativní leasing, finanční leasing či úvěr. Zároveň je schopná vám zajistit i pojištění a záruku ve všech zemích Evropské unie bez omezení kilometrů.

Jaký vůz tedy zvolit? To záleží jen na vás

Obě varianty mají tedy své výhody, ale i stinné stránky. Pokud máte dostatek financí a chcete vůz v perfektním stavu a navíc se zárukou, je pro vás ideální volbou koupě nového nákladního automobilu. V případě, že chcete ve svém rozpočtu nějaké peníze ušetřit, bude ojetý užitkový vůz to správné řešení.

Rozhodujícím faktorem bude pravděpodobně cena vozu, ale jsou tu i další faktory, které je třeba při výběru zvážit. Například osobní preference jsou velmi důležité. Můžete dát také na zkušenosti jiných. Zkuste si na internetu vyhledat informace o vybraných vozech a jejich hodnocení. A podívejte se také po referencích autobazarů, které vám mohou napovědět, jak se daný autobazar chová ke svým zákazníkům.

 

O Angelo