Domů / Novinky / Smart dveře do vašeho automobilu
Smart dveře do vašeho automobilu

Smart dveře do vašeho automobilu

Automobilová budoucnost jde jasně vstříc autonomním systémům a to především schopnosti automobilu autonomního řízení a samočinného chodu. Ovšem jsou tu i tací, kteří se soustředí na trochu jiné dovednosti chytrých automobilů. Společnost Kiekert například vyvíjí chytré automobilové dveře. Co všechno umí?

Společnost Kiekert operuje na trhu vice jak 150 let, kdy se soustředila především na vývoj, výrobu a prodej zamykacích systémů pro automobily. Za dobu své existence vyrobila několik desítek milionů kusů a velká část z nich byla vyrobena v Přelouči, kde má společnost největší výrobní sídlo. Společnost momentálně patří mezi největší producenty svého druhu na světě. Což jí umožňuje investovat i do vývoje. Tím současným jsou chytré dveře.

Ty obsahují spousty systémů jako například NuEntry-Launch, který umožňuje řidiči vstoupit do vozu bez použití klik. Odemyká se totiž pomocí otisků prstů popřípadě skrz mobilní aplikaci v chytrém telefonu. Dalším velmi šikovným systémem je i-protect, který dokáže zastavit otevírající se dveře před překážkou a tím tak zabránit nárazu. Zároveň je také schopen rozpoznat blížícího se cyklistu a taktéž dveře pozastavit. Díky tomu tak možná již navždy zmizí škrábance z automobilů, které jsou způsobeny nejrůznějším oťukáváním překážek.

Posledním zajímavým systémem je i-move, tedy systém zajišťující pohodlné otevírání a zavírání dveří pomocí integrovaných tlačítek ve vozidle, což známe například z vozů Rolls-Royce. Díky tomuto systému budou moci otevírat dveře i nejmenší děti. Výrobce však doposud nezveřejnil nejrůznější informace týkající se zabezpečení svých systémů.

O Makawiel