Domů / Zajímavosti / Automobil za Bitcoin
Automobil za Bitcoin

Automobil za Bitcoin

Bitcoin, věc o které se poslední dobou velice mluví, a která se již začíná stávat naprosto reálným předmětem obchodů a to nejen těch virtuálních. Dnes si za něj koupíte již i automobil.

Bitcoin v poslední době dokazuje, že náš systém nemusí být natolik centralizovaný, jak tomu bylo doposud zvykem. Jedná se decentralizovanou virtuální měnu, která funguje zásadně na internetové bázi a která dělá některým lidem radost a jiní jí proklínají, především zástupci klasického bankovního systému. Někdo v něm totiž vidí velkou příležitost, jiní zase velkou bublinu, která dříve či později splaskne. Nic to však nemění na tom, že bitcoin momentálně přijímá stále více prodejců, těch automobilových nevyjímaje.

Dnes vám staří několik bitcoinů, abyste si za něj mohli zakoupit automobil. A najít místa, kde tak můžete učinit také není náročné. Před nějakým časem prodával jeden muž své Laborghini a Rolls-Royce Phantom pouze za sumu v bitcoinech. Bitcoiny však přijímají i oficiální prodejci.

V USA vám na tuto měnu kývnou například v New Port Beach, kde je oficiální prodej vozů Lamborghini. Zde přijímají platbu bitcoinem již několik let, ovšem až nyní je začali přijímat v její čisté podobě a ne převedená na americké dolary. Ve státech je podobných dealerů, kteří berou bitcoin poměrně velké množství.

U nás je hned několik prodejců, kteří platbu bitcoinem přijímají. Tím nejdůležitějším je Alza, která prodává i elektromobily značek Tesla a BMW. A najdete tu také několik společností, které za bitcoin automobily půjčují.

O Makawiel