Domů / Inzerce / Vydejte se půjčeným autem na cesty
Vydejte se půjčeným autem na cesty

Vydejte se půjčeným autem na cesty

Chcete poznávat okolní svět? Máte rádi při cestování svobodu? Preferujete vlastní naplánování cest a celého harmonogramu? Nemáte vlastní automobil? Proč si ho nepůjčit v půjčovně a hned nevyrazit na cestu?

Vše máte ve vlastních rukou

Je jen na vás, jakou trasu si zvolíte, kdy a kde se budete zastavovat nebo zda po cestě změníte své plány. To je asi hlavní pozitivum cestování vlastním automobilem. Jediné, čeho se lidé při tomto způsobu cestování obávají, je to, zda to vůbec zvládnou. Pokud ale jedete ve více lidech a ve voze je více řidičů, můžete se pravidelně střídat a tudíž nabrat další síly do dalšího řízení. Navíc je člověk více v klidu, když ví, že nemusí celou cestu odřídit sám.

Rychlost oproti jiným dopravním prostředkům

Další výhodou při cestování automobilem je rychlost. Nejenom, že je vůz rychlejší než autobus, ale v některých případech může být dokonce rychlejší než letadlo, zejména pokud si spočítáte celkovou cestu na letiště, dvouhodinové čekání na odbavení, let, přistání, procházení pásovou kontrolou a v neposlední řadě ještě transfer z letiště. To se ale samozřejmě odvíjí od toho, jakou cílovou destinaci si zvolíte.

Další výhody cestování autem:

  • dopravíte se vždy přesně na dané místo,
  • můžete vyjet kdykoliv chcete,
  • pohodlnější cestování s možností zastavit kdykoliv a kdekoliv,
  • poznávání nové krajiny a nových zemí z jiné perspektivy.

Je vaše vozidlo v pořádku?

Pokud se chcete vydat vlastním automobilem, je třeba se před každou delší cestou ujistit, zda je váš vůz naprosto v pořádku. Zejména pokud se rozhodnete jet za hranice. Každopádně ani to nezaručuje to, že se nemůže během cesty nic stát. Základem je znát vždy silniční pravidla těch zemí, přes které pojedete. Jak jistě víte, neznalost neomlouvá, takže se před cestou dostatečně informujte a pořiďte vše potřebné, aby vám cestu nenarušily nějaké potíže.

Nezapomeňte na pojištění vozidla

Kromě nastudování pravidel a odlišností silničního provozu v jednotlivých zemích určitě nezapomeňte také na zřízení pojištění vozu. Pojištění je taková pojistka, aby se vám dovolená v případě nějaké události neprodražila.

V dnešní době řada pojišťoven nabízí krátkodobé havarijní pojištění, které vám pomůže pouze v případě autonehody, krádeže vozu, poškození živlem nebo vandalismu. Určitě ale doporučujeme si zřídit také pojištění asistenčních služeb, které zajišťuje další péči o vás i vaše vozidlo.

Vypůjčte si vozidlo na cesty

Pokud patříte k těm, kteří nemají vlastní vozidlo, ale tento druh cestování vás láká, není nic ztraceno. V dnešní době je naprosto běžné půjčit si automobil na dovolenou v autopůjčovně. Vypůjčení vozu doporučujeme i těm, kteří sice vlastním autem disponují, ale nemusí být již v tak dobré kondici. U vypůjčeného automobilu máte jistotu, že:

  • je v bezvadném technickém stavu, neboť prochází pravidelně kontrolami,
  • disponuje potřebným pojištěním, které je zahrnuto v ceně,
  • disponuje dálniční známkou pro Českou republiku,
  • je vybaveno zimními pneumatikami v případě vypůjčení v zimních měsících.

Ať už se rozhodnete vyjet na dovolenou s vlastním nebo vypůjčeným autem, vždy se na cestu s dostatečným předstihem připravte. Zjistěte si vše potřebné pro jednotlivé země a alespoň zčásti si cestu naplánujte. Díky dostatečné připravenosti a informovanosti minimalizujete možné komplikace, které vás na cestách mohou potkat.

O admin