Domů / Značky / Jaguar / Šelma jménem Jaguar XF R-Sport
Šelma jménem Jaguar XF R-Sport

Šelma jménem Jaguar XF R-Sport

BMW má M-Sport, Volkswagen má R-Line a Audi má S-Line. Všechny vyjmenované modely přinášejí kromě vizuální novinky v názvu i vylepšení, které hýbou celou konstrukcí vozu. Všechny technické vylepšení, zlepšují rychlost, i když ne pokaždé je vylepšení tak velké jak se ve skutečnosti tváří. Nyní přichází i Jaguár se svým novým modelem R-Sport.

Stejně jako u výše zmiňovaných modelů výše, se i Jaguár stará o to, aby jeho speciální verze nosili viditelnou agresivní část vozu, kterou můžete vidět u modelů s označením R a RS. To vše ovšem dělá bez otravných informací.

Šelma jménem Jaguar XF R-Sport

První auto, které bude nosit odznak XF je R-Sportovní verze jak v sedanu XF tak i ve verzi Sportbrake. Pokud jste doufali, že R-Sport bude mít nadupaný přeplňovaný motor V-6 jako základ nebo dokonce V-8, budeme vás muset zklamat. Verze R-Sportbrake je poháněna na obyčejném 2,2 litrovém dieslu.

Nicméně pokud chcete praktické auto, které umí předstírat božský výkon a dokázat svému okolí, že si můžete dovolit 550 koňských sil, tak máte i horší možnosti k dispozici.

Šelma jménem Jaguar XF R-Sport

Exteriér Jaguaru XF R-Sport je jedna z věcí, které můžeme vyzvednout. Páč právě exteriér se vyvyšuje nad ostatní Jaguary v sestavě. R-Sport přináší skutečně mnoho sportovních vylepšení v podobě krásného předního spoileru, který dodává vozu jemné rty či integrované mlhové světlomety a chromované detaily, které přidávají jemný dotek agrese a luxusu. Boční prahy a zadní nárazník pak přidává pár bodíku navíc, co se týče celkového dojmu z Jaguaru. Vy pak máte pocit, že se skutečně proháníte ve voze, který je o pár stupínků výše ve společenském žebříčku, než si můžete dovolit.

Jednou z věcí, které se moc nepovedli jsou 17 palcová kola, které jsou sice praktické a zlepšují kvalitu jízdy, ale popírají celkovou sportovní prezentaci, o kterou se Jaguar snaží.

Interiér se pak může pochlubit kvalitním dílenským zpracováním a velkou dávkou luxusního dojmu. Můžete si vybrat ze třech barevných kombinací a sedadla s kontrastním prošíváním jsou pak skvělou třešinkou na dortu.

Výkon vozu R-Sport v sobě ukrývá na 160 koní při 295 liber stop točivého momentu. Sprint z nuly na sto zvládne za krásných 9 sekund. Není to moc, ale co čekat od vozu, který se celou dobu jenom tváří. Jaguar umí dělat vozy, které si najdou svoje místo na výsluní. Jestli takovým vozem je i Jaguar XF R-Sport ukáže čas, zatím se můžete skvěle bavit jeho vzhledem a jízdními vlastnostmi.

O Makawiel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *