Domů / Nezařazené / 2016 Alfa Romeo 4C Spider

2016 Alfa Romeo 4C Spider

Alfa Romeo 4C Spider 2016 se představila na autosalonu v Ženevě v roce 2014 a ihned se dostala na vrchol žebříčku popularity a seznamu přání všech motorových nadšenců. Aktualizovaný 4C Spider má řadu vylepšení a řadí se tak mezi nejočekávanější automobily roku 2016.

Nejviditelnější změnou vozu je jeho karoserie a celkově desing. Celá kabina je tvořena z uhlíkových vláken a nově je k dispozici odnímatelná střecha. Přestože 4C Spide má nový vzhled, stále připománá staršího kolegu.

 

Exteriér

Jak již bylo řečeno předchozí verze 4C Coupe je stále přítomna.2016-alfa-romeo-4c-spyder-2 Přední strana má nižší mřížku a prsotřední část zaujímá ostrou hloubku do karoserie vozu. V nové verzi Spider si můžeme všimnout především upravených světlometů a nových kol. Beze změny nezůstal ani výfuk s prvky uhlíku. Samozřejmostí je pak již zmíněná nová střecha, která je pro novou verzi odnímatelná.

 

Interiér

Uvnitř vozu Spider se téměř nic nezměnilo. Kabina je též tvořena z uhlíkových vláken a je to k vidění po celém voze. Nově se to snaží zakrýt kožené čalounění, které rozlišuje Spider od Coupe. Volant je stejně plochý jako u staršího kolegy. Na hlavní středové konzoli se rozprostírá krásný TFT displej s řadou informačních systémů o vozidle.

 

Hnací ústrojí

2016-alfa-romeo-4c-spyder-34C Spider disponuje 1,75 litrovým motorem se čtyřmi válci. Přímé vstřikování a turbo vyplaví na 240 koní při 6000 otáčkách za minutu. Díky speciálnímu postupu na bloku motoru, byla snížena celková hmotnost o 49 kg. Díky tomu je Spider více svižnější.

Z rychlení z nuly na sto zvládne za 4,7 sekundy a maximální rychlost je stanovena na 260 km/h.

Při současném kurzu stojí Alfa Romeo 4C Spider zhruba 1 800 000 korun. Uvidíme jak dlouho si udrží tak vysokou cenu. Jen čas totiž prověří, zda se jedná o tak vyjímečné a designové auto. 

O Makawiel