Domů / Novinky / Hyundai Tucson pro rok 2016

Hyundai Tucson pro rok 2016

Třetí generace Hyundai Tucson byla odhalena na New York Auto Show. Redesign odhaluje pár drobných změn, které jdou ruku v ruce zbytku Hyundai lineupu. Změnou prošla šestihranná mřížka, která je spíše zralá pro starší publikum. Výrazné křivky karosérie naopak upoutají mladší dav. Pojďme se blíže podívat, jak si Hyundai poradilo s přebudovaným Tucsonem pro modelový rok 2016.

Hyundai-Tucson_2016_1024x768_wallpaper_05

Exteriér

Modelový rok 2016 přinese Hyundai Tucson kompletní redesign. Ten je ve znamení odvážnějších linií a mohutnějšího postavení. V přední části se nachází hexagonální mřížka s vertikální lamelou a LED světlomety přidávají širší pohled.
Z profilu je patrné, že se A-sloupek posunul dozadu. Díky tomu působí Tucson delší, než ve skutečnosti je. V zadní části jsou kompletně přepracované zavazadlové dveře. Nižší nárazník tak pokračuje v dospělejším duchu tohoto menšího SUV.

Hyundai-Tucson_2016_1024x768_wallpaper_0c

Interiér

Obnovením prošla i kabina Tucson. Hyundai vytvořili více prémiový vzhled s řadou měkkých materiálů. Hlavní barvou interiéru je vínově červená. Jedná se však o volitelnou barvu. Kromě zlepšení interiéru se i přístrojová deska dočkala plné generálky. Dotyková obrazovka je nyní obklopena kovovým vzhledem s větracími otvory. Upravený interiér vypadá ve všech úhlech skvěle a je rozhodně lepší, než u modelu 2015.

Hyundai-Tucson_2016_1024x768_wallpaper_11

Hnací ústrojí

Pod kapotou se bude nacházet zážehový motor o objemu 1,6 litru. Ten produkuje na 133 koní. Kromě toho je připraven i druhý zážehový motor, který má vyšší výkon a dokáže na uzdě udržet až 174 koní. Základní motor bude pod vládou šestistupňové manuální převodovky.

Hyundai-Tucson_2016_1024x768_wallpaper_0f

Závěr

Hyundai udělala s Tucsonem skvělou práci. Redesign dal malému SUV vzhled, který potřeboval. Luxusní interiér je dalším plusovým bodem. Hyundai Tucson 2016 je nyní kompaktním crossoverem, který zavaří nejednomu prodejci po celém světě.

O Makawiel