Domů / Novinky / Hyundai Tucson pro rok 2016
Hyundai Tucson pro rok 2016

Hyundai Tucson pro rok 2016

Třetí generace Hyundai Tucson byla odhalena na New York Auto Show. Redesign odhaluje pár drobných změn, které jdou ruku v ruce zbytku Hyundai lineupu. Změnou prošla šestihranná mřížka, která je spíše zralá pro starší publikum. Výrazné křivky karosérie naopak upoutají mladší dav. Pojďme se blíže podívat, jak si Hyundai poradilo s přebudovaným Tucsonem pro modelový rok 2016.

Hyundai Tucson pro rok 2016

Exteriér

Modelový rok 2016 přinese Hyundai Tucson kompletní redesign. Ten je ve znamení odvážnějších linií a mohutnějšího postavení. V přední části se nachází hexagonální mřížka s vertikální lamelou a LED světlomety přidávají širší pohled.
Z profilu je patrné, že se A-sloupek posunul dozadu. Díky tomu působí Tucson delší, než ve skutečnosti je. V zadní části jsou kompletně přepracované zavazadlové dveře. Nižší nárazník tak pokračuje v dospělejším duchu tohoto menšího SUV.

Hyundai Tucson pro rok 2016

Interiér

Obnovením prošla i kabina Tucson. Hyundai vytvořili více prémiový vzhled s řadou měkkých materiálů. Hlavní barvou interiéru je vínově červená. Jedná se však o volitelnou barvu. Kromě zlepšení interiéru se i přístrojová deska dočkala plné generálky. Dotyková obrazovka je nyní obklopena kovovým vzhledem s větracími otvory. Upravený interiér vypadá ve všech úhlech skvěle a je rozhodně lepší, než u modelu 2015.

Hyundai Tucson pro rok 2016

Hnací ústrojí

Pod kapotou se bude nacházet zážehový motor o objemu 1,6 litru. Ten produkuje na 133 koní. Kromě toho je připraven i druhý zážehový motor, který má vyšší výkon a dokáže na uzdě udržet až 174 koní. Základní motor bude pod vládou šestistupňové manuální převodovky.

Hyundai Tucson pro rok 2016

Závěr

Hyundai udělala s Tucsonem skvělou práci. Redesign dal malému SUV vzhled, který potřeboval. Luxusní interiér je dalším plusovým bodem. Hyundai Tucson 2016 je nyní kompaktním crossoverem, který zavaří nejednomu prodejci po celém světě.

O Makawiel