Domů / Nezařazené / 2016 Land Rover Discovery Sport

2016 Land Rover Discovery Sport

Trvalo měsíce spekulací, drbů a drobných útržků informací, než se nejnovější člen rodiny Land Rover ukázal oficiálně na veřejnosti se všemi detaily. Stejně jako Range Rover Sport i nový Discover Sport je menší a rychlejší verze, která nosí podobný název. Zcela nový design je velmi podobný Discovery Vision Conceptu, který se začal skloňovat na začátku tohoto roku. Kromě vzhledu se nový model chlubí i novým informačním systémem a se spoustou dalších technologií.

Exteriér

Elegantní a poměrně hezký Discovery Vision Concept zobrazil většinu z nového Discovery Sport. Celková velikost je kompaktní oproti nemotornému Discovery a to i v případě, že vypadá jako větší sourezenec od Evoque. Toto srovnání je na místě, protože Land Rover používá nejatraktivnější model ve své sestavě záměrně. 2016-land-rover-discovery-2

Předek je lehce zakřivený, ale přidává díky tomu moderní atmosféru, pocit rychlosti a výkonu. Nová mřížka je lemována HID světlomety a LED světly, které jsou nastaveny do kruhu s výrazným bodem uprostřed. Kromě toho, že nový Land Rover vypadá skvěle, má jeho nový tvar i aerodynamické prvky. Díky tomu je snížen hluk v kabině a celkově je jízda plynulejší a svižnější.

Interiér

Nový Discovery Sport vypadá skvěle, ale většina kouzla se děje uvnitř vozu. Land Roveru se podařilo nacpat další sadu sedadel do vnitř vozu. Vznikne tak prostor pro umístění posádky 5+2. Pokud jste obeznámeni s názvoslovím 2+2 bude vám jasné, že zadní sedadla jsou určeny pouze pro děti, ale i tak je to úžasné.

2016-land-rover-discovery-3Kabina je jedním slovem luxusní. Interiér je zamořen kůží a kontrastním prošíváním. Kovové obložení pak dodává potřebnou atmosféru a to nemluvíme ani o konfigurovatelném osvětlení, které si můžete nastavit podle své nálady.

Dále najdeme nastavitelná sedadla, více držáků nápojů, větrací otvory a spousty dalších užitečných věciček.

Hnací ústrojí

Pod kapotou se prohání čtyřválcový motor o objemu 2,0 litru. Dočkat se můžeme 240 koní a 250 liber-stop točivého momentu. Tento motor je přišroubován k devíti stupňové automatické převodovce. Zrychlení z nuly na sto zvládne Sport za 7 sekund a maximální rychlost je zastavena na 200 km/h.

 

O Makawiel