Domů / Novinky / Evropa chce jít po krku všem dieselům
Evropa chce jít po krku všem dieselům

Evropa chce jít po krku všem dieselům

Automobily, které mají problém projít emisními kontrolami, budou dostávat vysokou pokutu a proto bude lepší je ani nepoužívat. Vypadá to tedy, že dny naftových motorů jsou pomalu ale jistě sečteny a z evropské scény zmizí dříve než bychom čekali.

Pomalu to začíná vypadat, že společnost Volkswagen udělala za historií dieselových motorů malou dojemnou tečku, po které budou již jen prázdné stránky v deníku. A to i přesto, že koncern v podstatě nedělal nic nezákonného, protože místní zákon jsou poněkud benevolentní a tak jediní odškodnění zákazníci jsou ti američtí, i tak to ovšem nejspíše stačí k tomu, aby vzrostla averze vůči dieselovým motorům do takové míry, že se o vše začali zajímat i politici

Evropský parlament nyní odhlasovat, že každý výrobce automobilů může být pokutován až 30 tisíci eury za každý vůz, který neprojde emisními testy. Pokud tedy bude zjištěno, že emise nesplňuje model, kterého byly prodány stovky tisíc kusů, dotyčná automobilka bude mít zaděláno na opravdu velký problém.

Evropská komisařka pro průmysl prohlásila v souvislosti s tímto nařízením, že může předznamenat konec naftových motorů. “Diesely nezmizí ze dne na den. Ale jsem si jistá, že se tak stane rychleji, než bychom očekávali,” řekla. Velké množství evropských měst navíc nyní zakázala vjezd dieselovým automobilům do center měst a mnoho dalších se k těmto zákazům chystá připojit. Možná že si to páni poslanci představují nějak takto:

O Makawiel