Domů / Zajímavosti / Jakými automobily jezdí čeští olympionici?
Jakými automobily jezdí čeští olympionici?

Jakými automobily jezdí čeští olympionici?

Letní olympijské hry v Riu jsou za námi, a pro české sportovce se jednalo o poměrně příjemnou olympiádu, alespoň co se medailových umístění týče. Jaký však mají vztah k automobilům? Poměrně vřelý, protože mnoho z nich je i ambasadory automobilových značek.

Myslíte si, že čeští sportovci automobilům příliš neholdují? Nenechte se mýlit, opak je pravdou. Velké množství českých profesionálních sportovců, kteří se představili i na letošní olympiádě v Riu, je ambasadory nejrůznějších automobilových značek, a nutno říci, že v některých případech se jedná o vskutku velmi zajímavé kombinace jména a značky.Jakými automobily jezdí čeští olympionici?

Spolupráce se značkou totiž velmi často přináší obou stranám velmi zajímavé benefity. Sportovec obdrží velice zajímavého sponzora, který jej podporuje finančně, a automobilka získá známou tvář, která její automobily propaguje. Pro sportovce to pak v mnohých případech znamená, že dostává k používání i některé modely automobilky, což není vůbec špatné.Jakými automobily jezdí čeští olympionici?

Vůbec nejhojnější spolupráce mezi olympioniky probíhá ze strany tuzemské Škodovky. Ta podporuje hned osm účastníků olympiády, a to běžkyni na 400 metrů překážek Zuzanu Hejnovou, střelkyni Adélu Bruns, veslaře Ondřeje Synka, tenistku Lucii Hradeckou a čtveřici kanoistů Dostál, Trefil, Havel a Štěrba, kteří si v loňském roce vyzvedli nové Octavie. Tato spolupráce je dána také tím, že automobilka je partnerem Českého olympijského výboru a tak můžeme české olympioniky sledovat i v propagačních materiálech automobilky.Jakými automobily jezdí čeští olympionici?

Škoda však není jediná. Například moderní pětibojař David Svoboda si užívá úzkou spolupráci se značkou BMW a momentálně jezdí v BMW X3. Do nejnovější XC90 zase usedá golfistka Klára Spilková, která s Volvem spolupracuje již několik let. Audi podporuje zase většinu zimních olympioniků, především lyžaře a italské Maserati spolupracuje s cyklistou Kulhavým.Jakými automobily jezdí čeští olympionici?

O Makawiel