Domů / Nezařazené / 2015 Alfa Romeo Giulietta Sprint
2015 Alfa Romeo Giulietta Sprint

2015 Alfa Romeo Giulietta Sprint

Alfa Romeo poprvé představila jméno Giuliettav roce 1954 po sérii kompaktních vozů, které zahrnovaly sedan, kupé a kabriolet modely. Jedná se o jeden z nejvíce ikonických modelů Alfy a Giulietta je známá pro své krásné modely karoserií a sportovní ambice. Giulietta byla nahrazena v roce 1965 modelem Giulia a to až do doby 2010, kdy byla opět oživena. Nyní se dočkáváme konečného designu pro rok 2015 a Alfa Romeo rozšířila celou sestavu o model Sprint, který je dodáván s několika exkluzivními funkcemi a zbrusu novým motorem.

Zavedení Giulietta Sprint se oslavuje 6oleté výročí typové modelu. Původní Giulietta byla odhalena na konci roku 1954, a ačkoliv v současné době nemá auto nic společného s tímto nádherným kupé, Alfa směřuje především k oslavě modelu Sprint a připomíná si tak slavnou minulost společnosti.2015 Alfa Romeo Giulietta Sprint

Seznam změn v exteriéru je poměrně kratší než bychom čekali. Nicméně nové údaje, ukazují na detaily, které oddělují verzi Sprint od normálního modelu Giulietta.  Nejvýraznější změna je kolem zad, kde nový nárazník s vestavěným difuzérem a čtyřmi ploutvemi nahradí standardní kus. Sportovní charakter vozu je umocněn nadrozměrným chromovaným výfukem.2015 Alfa Romeo Giulietta Sprint

Uvnitř Sprint najdeme v podstatě to samé co u Giulietta s možností standardních funkcí a černém sportovním čalounění. Sedadla jsou zabalena do Alcantary a prošité červenou nití. Opěrky hlavy jsou zdobeny červeným nápisem „Sprint“. Technologie uvnitř vozu nabízejí standardní funkce, na které jsme zvyklí. Tempomat, zadní parkovací senzory či multimediální systém s 6,5 palcovým displejem.

Pod kapotou najdeme motor o objemu 1,4 litru, který utáhne 150 koňských sil. Tento motor dokáže vytáhnout vůz na 210 km/h a překonat sprint z nuly na sto za 8,2 sekundy. K dispozici jsou samozřejmě i další verze motorů, ale to vše již nespadá do standardní verze a za takový luxus, si musíte připlatit.

O Makawiel