Domů / Nezařazené / Amazon a GM by rádi investovali do Rivianu.
Amazon a GM by rádi investovali do Rivianu.

Amazon a GM by rádi investovali do Rivianu.

Rivian a jeho projekty se těší u veřejnosti i odborníků velké pozornosti. To přitahuje investory, mezi kterými by nyní mohla být i velmi zvučná jména.

Budoucnost jménem Rivian

Rivian oznámil přípravu elektrického pick-upu v loni v květnu. Novinka pak byla odhalena na podzim spolu s velkým sedmimístným SUV. Cílem automobilky je vyrovnat se konkurenci v podobě kalifornské Tesly.

K tomu je však zapotřebí investory a nyní projevila zájem skutečně zvučná jména. Podporu nově vzniklé automobilky totiž zvažuje GM a také Amazon.

Pick-up RT1 s SUV R1S sdílejí stejnou modulární platformu na které chce Rivian v budoucnosti postavit celou řadu dalších projektů a různých velikostech a z různých segmentů. Vývoj automobilů probíhá v Mitchiganu, ovšem samotná výroba v bývalé továrně Mitsubishi v Illinois. Tu automobilka koupila v roce 2016.

Dlouhý vývoj

Rivian je zajímavý tím, že o svých projektech dopředu příliš nemluví a vše zveřejňuje, až když je to hotové. Vývoj pick-upu zabral několik a let a během vývoje byly hned dvě verze zamítnuty, než přišla ta současná.

Plánem automobilky je vyrábět 50-60 tisíc pick-upů do roku 2025. Krom toho chce nabízet svou platformu i jiným výrobcům pokud nebudou jejich výrobky přímo konkurovat výrobkům od Rivianu. Pick-up by se měl v sériové verzi ukázat na konci roku 2020 a SUV by mělo přijít hned po něm.

O Makawiel