Domů / Novinky / Aston Martin hybridně či elektricky vždy a všude
Aston Martin hybridně či elektricky vždy a všude

Aston Martin hybridně či elektricky vždy a všude

Aston Martin je automobilka, která má ve světě velkou tradici a patří k velkým producentům sportovních vozů. Ovšem jak to tak vypadá, momentálně se snaží co nejvíce držet krok a dobou a nechává se unést na elektrické vlně.

Automobilka momentálně ohlašuje práci na novém čistě elektrickém automobilu, který bude nést jméno RapidE. Ovšem jím to všechno pouze začne. Andy Palmer, tedy ředitel celé značky prozradil, že do budoucna je připravena elektrický a hybridní verze pro všechny nově vytvořené modely a také pro ty existující.

Aston Martin hybridně či elektricky vždy a všude

Nový model RapidE by se měl na světlo světa dostat v roce 2019 a to v omezené produkci 199 exemplářů. Hned poté by měl Aston představit další elektrickounovinku v podobě modelu DBX, což bude crossover. Ten by měl být nabízen se zážehovým osmiválcem, dvanáctiválcem a také s hybridním a čistě elektrickým pohonem.Aston Martin hybridně či elektricky vždy a všude

Blízká budoucnost celé automobilky by se pak měla nést ve znamení postupné elektrifikace dalších modelů. Prozradil to alespoň sám Palmer. Automobilka chce dle jeho slov do roku 2020 nabízet 100% svých modelů s hybridními pohonnými jednotkami. Ovšem hybridy budou vždy stát bok po boku klasickým konvenčním verzím se spalovacími motory.Aston Martin hybridně či elektricky vždy a všude

Automobilka zároveň plánuje stávající modely nabízet i v elektrických verzích. Představovat by se měly postupně po premiéře RapidE a crossoveru DBX. Podle odhadů by pak do roku 2030 by měly elektrické či hybridní vozy představovat až 25% ze všech prodejů značky.

My se velice těšíme také na připravovaný speciál, který má přijít v roce 2020 a který bude přímou konkurencí pro Ferrari 488 GTB či Lamborghini Huracan. Tento model by měl mít vidlicový šestiválec, který se bude vkládat i do dalších modelů.

O Makawiel