Domů / Novinky / Nový model od Bugatti je běh na dlouhou trať
Nový model od Bugatti je běh na dlouhou trať

Nový model od Bugatti je běh na dlouhou trať

Automobilka Bugatti je známý pro své unikátní modely, které nikdo jiný nedělá. Její vlajková loď Chiron nebude jen tak vystřídána novým nástupcem. Čím to?

Automobilka Bugatti má spoustu času. To skvěle dokazuje tempo, kterým produkuje nové modely. Například v porovnání s Volkswagenem se jedná dokonce o naprosto směšné tempo. Dokonalým příkladem je Veyron 16.4, který se představil již v roce 1999 a vystřídán byl Chironem až v roce 2015 a to musíte uznat je již dlouhá doba.

Jak to vypadá, dlouhou služební kariéru bude mít i Chiron. Naznačil to Wolfgang Dürheimer generální ředitel celé automobilky Bugatti. Podle jeho slov je automobilka v současné době plně zaměstnána výrobou modelu Chiron, u kterého má v plánu produkci pouhých 500 exemplářů. S produkcí 70 vozů ročně tak má automobilka ještě dostatek práce s Chironem. A pro vývojové oddělení automobilky to znamená, že vůbec není kam spěchat.

Přípravy nového modelu tak mohou být velice pečlivé. A je pravda, že toto tempo je na jednotlivých modelech automobilky skutečně znát. Podle současných informací by se mělo až v příštím roce rozhodovat o tom, který z návrhů na příští Bugatti se skutečně dostane do produkce. Novinka se nám tak nejspíše představí až v roce 2019.

Pokud si říkáte, zda automobilka nezačne produkovat méně unikátní vozy, pak na to rychle zapomeňte. Dürheimer potvrdil, že automobilka chce jít dál ve svých dosavadních šlépějích a chce vyrábět extrémně luxusní vozy s extrémně vysokou cenovkou. Momentálně se mluví také o využití hybridního pohonu. Nechme se tedy překvapit, co si pro nás Bugtti přichystala.

O Makawiel