Domů / Inzerce / Autorádia TonyStore potěší každého automobilistu
Autorádia TonyStore potěší každého automobilistu

Autorádia TonyStore potěší každého automobilistu

Jsme internetový obchod TonyStore.cz – v naší nabídce naleznete nejen autorádia, ale orientujeme se i na příslušenství do automobilů. V obou kategoriích každopádně klademe maximální důraz na kvalitní sortiment.

Autorádia se z původní celkem samozřejmé součásti vozu dostávají do centra pozornosti a mnoho řidičů má konkrétní požadavky na jejich funkce a už jim rozhodně nestačí „pouhá” reprodukce zvuku. Rozhodli jsme se proto na tento trend zareagovat a vytvořit e-shop specifického zaměření. A prodejem naše starost nekončí. V případě, že si navíc nebudete vědět rady s instalací zakoupeného produktu, obraťte se na nás.

Všechny výrobky jsme pro vás přehledně roztřídili do několika kategorií

Univerzální 2DIN autorádia

Vezměme si vysvětlení popořadě. Pod pojmem univerzální autorádio rozumíme prostě takové, které lze nainstalovat do libovolného vozu. Označení 2DIN pak sděluje, že se oproti běžnému autorádiu jedná o větší verzi. Standardní, tedy 1DIN autorádia, totiž mají přesně dané rozměry 180 x 50 mm podle ISO 77936. Když si je vynásobíte, dostali jste se na hodnotu 180 x 100 mm, to znamená na velikost 2DIN autorádia.

A jak už jsme zmínili výše, pro řadu motoristů je důležité i to, co tato součást vozidla umí. Zpravidla jsou taková rádia také lépe vybavena, mohou v sobě už mít přímo zabudovanou GPS navigaci či čtečku SD karet. Pro chvíle, kdy budete využívat „pouze” poslech hudby, o výkon autorádia se zajímejte, ale neměl by to pro vás být naprosto stěžejní parametr. Běžných 50 W bude většině uživatelů poměrně dobře stačit.

OEM neboli speciální autorádia

Zkratka OEM znamená Original Equipment Manufacturer. Používá se hlavně ve světě výpočetní techniky, ale do automobilového průmyslu si našla cestu rovněž. Jde o výrobek, který je prezentován jinou obchodní značkou. V praxi se v tomto případě jedná o autorádia, která jsou určena pro daný konkrétní typ vozu, jsou plně kompatibilní a mohou původní originální rádio nahradit. Ovšem pozor, o originál se nejedná a neměla by být takto prodávána!

Autorádia s DVD mechanikou

V této sféře se opět uplatňují především 2DIN, vybavená LCD displejem, z celkem pochopitelného důvodu: Díky své velikosti nabídnou (nejčastěji) šesti nebo sedmipalcovou obrazovku, a tedy kvalitnější podívanou. Sledujte u nich hlavně, které formáty jsou schopny přehrát (mp3, MPEG4 atd.).

Autorádia s GPS navigací

Nejsou sice bezvýhradnou doménou 2DIN variant, ale setkáte se s nimi častěji. Opět větší displej představuje výhodu a pohodlnější pro svého uživatele je i jeho dotyková verze. Dnes už se tato zařízení plně vyrovnala samostatným navigacím a prokáží stejně dobrou službu. U GPS by vás pochopitelně mělo zajímat, v závislosti na tom, na co ji potřebujete čili kam podle ní budete jezdit, jaké konkrétní soubory map obsahuje a také, jaká je hustota pokrytí. Mapa obsahující pouze hlavní tahy vám při bloudění zapadlými podhorskými vesničkami opravdu k užitku nebude. Řešte i to, kolik vás bude nebo nebude stát případná aktualizace, můžete ji potřebovat navíc již poměrně záhy po zakoupení.

Autorádia s Bluetooth

Tato technologie si našla cestu i do osobních automobilů už před časem. Jsou jí tak přirozeně vybaveny i nejmodernější typy rádií. Umožní vám je propojit třeba s mobilním telefonem a využít rádio potom coby handsfree.

Parkovací kamery k autorádiím

Mají podobu buď zadních nebo předních parkovacích senzorů. Ty zadní se pak mohou integrovat do SPZ nebo zapojit na žárovku couvacího světla. Také kamery se vyrábějí v provedení OEM a krom těch klasických vyžadujících propojení kabelem jsou na trhu též bezdrátové verze. Dbát je při instalaci potřeba hlavně na správnou výšku, do níž senzory umisťujete. Samostatný displej pro ně vlastnit právě nemusíte, jednoduše je propojíte s jiným zařízením, které už máte.

V případě libovolných dotazů ohledně vhodné volby autorádia pro váš vůz se vždy můžete obrátit na tým TonyStore.cz.

O admin