Domů / Novinky / Proč byste měli odevzdávat autobaterie do výkupu?
Proč byste měli odevzdávat autobaterie do výkupu?

Proč byste měli odevzdávat autobaterie do výkupu?

Asi vám nemusíme říkat, že jen tak pohodit autobaterii do přírody je nezodpovědné. Proč byste tedy raději měli zajet do výkupu? Odpovídáme v článku.

Autobaterie je nezbytnou součástí každého vozu. Slouží především k přeměně chemické energie na elektrickou. Pokud se vám ale bude válet nefunkční kousek v garáži, je lepší ho prodat do výkupu. A v tomto článku vám ukážeme, proč byste to měli udělat.

Vyděláte si

Výkup autobaterií Plzeň vám za každý kousek nabídne zajímavou cenu. Záleží ale na tom, jakou do sběrny přinesete. Za autobaterie a olověné baterie většinou dostanete něco kolem 12 korun za kilogram váhy. Většinou si prodejem přijdete i na několik set korun. U některých autobaterií i na několik tisíc. Rozhodně ji tedy nenechávejte v garáži a raději ji předejte tam, kde za ni dostanete zaplaceno.

Ušetříte životní prostředí

Základní složkou autobaterií je především olovo a toxické látky. Pokud byste ji tedy pohodili jen tak do přírody, mohlo by to mít v následujících letech nedozírné následky. Výkup autobaterií v Plzni se tak snaží jejich výkupní cenou motivovat k tomu, aby k samovolnému pohazování tohoto materiálu na nepříslušná místa nedocházelo. Pokud baterii předáte do správných rukou, budete mít jistotu, že s toxickými látkami a dalšími nebezpečnými součástkami naloží s maximální pečlivostí a odborností.

Baterie se stejně dostane do výkupu

Ať s autobaterií uděláte cokoliv, stejně se většinou dostane do výkupu. Zejména pokud ji odložíte na skládce nebo do spalovny. Tímto způsobem se akorát připravíte o peníze, které by vám mohly pokrýt alespoň část nákladů na nákup nové elektrobaterie. Tu starou ale rozhodně nevyhazujte jen tak do přírody. Sice je vysoká pravděpodobnost, že ji někdo sebere a sám ji odveze do výkupu, riziko tu ale pořád zůstává. Buďte tedy zodpovědní a přivydělejte si raději sami.

O admin