Domů / Inzerce / Investice do nemovitostí: Vyplatí se ještě?

Investice do nemovitostí: Vyplatí se ještě?

Za poslední roky se stal obchod s nemovitostmi nadstandardně zhodnocenou investicí. Bude to ale stejně zajímavé i v dalších letech? Kam až mohou růst ceny bytů ve velkých městech? Jaké jsou další možnosti investování volných prostředků za účelem zhodnocení? A co nabízí investice do dluhopisů? Nejen na tyto otázky najdete odpovědi v dnešním článku.

Poptávka převyšuje nabídku

Za posledních sedm let vzrostla hodnota bytů a rodinných domů o 67 %. Hlavním důvodem takového nárustu je nedostatek nových bytů a domů – bohužel je nabídka daleko menší než poptávka, a to způsobuje tak nevyrovnaný stav trhu s nemovitostmi. Celé situaci nepomůže ani výrazné zdražení vstupních investic nových projektů. Jak všichni víme, zdražují energie, vstupní materiály i samotná práce. Kvůli všem těmto skutečnostem už není realitní trh z hlediska investic tak zajímavý. I odborníci se brání dlouhodobějším prognózám dalšího vývoje a investice do nemovitostí už není zdaleka tak výhodná, jako bývala.

Kam investovat?

Pokud máte volné prostředky a nechcete je nechat znehodnocovat na běžných či spořících účtech, doporučujeme zhodnotit je namísto investice do nemovitostí pomocí dluhopisů. Dluhopisy jsou řazeny mezi bezpečné investice, které mohou mít velmi zajímavý zisk. Mají svoji nominální hodnotu, dopředu stanovenou roční úrokovou sazbu a termín splatnosti. Výhodné jsou pro obě strany. Ptáte se proč? Je to jednoduché. Emitent neboli vydavatel dluhopisů získá rychle prostředky pro růst a modernizaci vlastní firmy. Věřitel nákupem dluhopisu získá zajímavé zhodnocení, jehož výši zná už v době nákupu a po době splatnosti dostane zpět své peníze, které může znovu investovat. Velmi výhodná je například investice do dluhopisů společnosti Uniprospe.eu, která působí v oblasti odpadového hospodářství. Pracuje na projektu likvidace ojetých pneumatik pomocí pyrolýzy, díky níž získá z odpadu suroviny jako je olej, plyn a uhlík. To jsou zajímavé komodity pro následné využití a prodej. Aby získala potřebné prostředky pro dokončení svého záměru, vydala společnost v roce 2019 už druhou emisi dluhopisů (první emise měla splatnost 31. 12. 2020). Tyto dluhopisy zaručují úrokovou sazbu ve výši 9,5 % p.a. se splatností 31. 12. 2022. Při nominální hodnotě dluhopisu 30 000 Kč získá investor za rok 2 850 Kč za jeden dluhopis navíc a v lednu příštího roku může vrácené prostředky reinvestovat.

Oproti finančně náročnému investování do nemovitostí s ne úplně jasným zhodnocením představují dluhopisy vhodný prostředek, kterým můžeme ochránit své finance před stále se zvyšující inflací. A budete-li investovat s Uniprospe, zhodnotíte je téměř o deset procent!

O admin