Domů / Novinky / Bytový textil má mnoho podob

Bytový textil má mnoho podob

Asi každý chce mít své obydlí vybavené tak, aby se v něm cítil co nejlépe. K tomu přispívá celá řada detailů, například bytový textil. Ten se dá pořídit v celé řadě forem a může být jak extrémně levný, tak i velmi drahý.

Záclony jsou nehynoucí klasika

Na rozdíl od mnoha Skandinávců má většina našinců v oknech záclony. Hotové záclony jsou totiž velmi užitečným bytovým textilem, jelikož fungují nejen jako ozdoba našich oken, ale zároveň vytvářejí zrakem neprostupnou clonu mezi naším obydlím a zbytkem světa za oknem.

Tato clona má však své limity, které se projevují hlavně ve večerních a nočních hodinách. Tehdy totiž začínáme svítit, a to je také čas, kdy se i ty sebelepší záclony stávají průhledné.

Závěsy mohou způsobovat i naprostou tmu

Aby se pak večer při rozsvíceném světle necítil člověk jako v akváriu, měl by si pořídit krom záclon i nějakou stínící techniku, případně alespoň závěsy. Ty jsou, na rozdíl od žaluzií či rolet, k dostání za docela sympatické ceny. Řeč je samozřejmě o základních modelech. Lepší závěsy už z pochopitelných důvodů stojí více.

Kdo vyloženě touží po špičce, ten se bude poohlížet po zatemňovacích typech, jež dokáží po zastření vytvořit v místnosti takřka dokonalou tmu. Tuto vlastnost ocení hlavně náruživí televizní diváci, již nesnáší světelné odrazy na obrazovce. Tma ve dne samozřejmě přijde vhod i lidem pracujícím na směny.

Na povlečení nešetřit

Ano, i povlečení patří do široké rodiny bytového textilu, a i v tomto případě je z čeho vybírat.

Zásadní je nekupovat nic laciného, nedá se v tom totiž moc spát. Povlečení té nejnižší cenové kategorie nebývá už po pár vypráních k pokožce příliš přívětivé. Člověk se tak akorát celou noc škrábe, což samozřejmě narušuje jeho spánek.

Mnohem rozumnější je si našetřit na opravdu špičkové povlečení, jež pokožku nikdy nedráždí, a navíc jako bonus skvěle saje pot.

O admin