Domů / Nezařazené / Volkswagen nějaký čas na závodních okruzích neuvidíme
Volkswagen nějaký čas na závodních okruzích neuvidíme

Volkswagen nějaký čas na závodních okruzích neuvidíme

Volkswagen oznámil své rozhodnutí neúčastnit se jakýchkoliv aktivit spojených s motorposportem. Důvod k tomuto rozhodnutí je poměrně jednoduchý. Automobilka se chce co nejvíce soustředit na vývoj elektromobility s na závodění nyní nezbývají finance.

Prozatím vše ukončeno

Volkswagen oznámil již v minulém roce své rozhodnutí ukončit podporu všech programů, které jsou spojený s jeho modely poháněnými spalovacími motory. Místo toho se začal ve velkém soustředit na elektrické závodní speciály

Ovšem aktuální rozhodnutí zařízlo i elektrické závodění. Audi oznámila opuštění Formule E a Volkswagen poslal k ledu veškeré své závodní projekty. Tento krok byl učiněn jako součást nového uspořádání společnosti. Pro 169 zaměstnanců divize Volkswagen Motorsport to znamená začlenění do širší sítě společnosti Volkswagen.

Vedoucí vývoje na to konto uvedl, že značka je aktuálně na té nejlepší cestě stát se vedoucím dodavatelem udržitelné elektrické mobility. „Za tímto účelem spojujeme své síly a rozhodli jsme se ukončit vlastní aktivity v oblasti motoristického sportu pro značku Volkswagen. Pracovníci v motoristickém sportu budou následně integrováni do společnosti Volkswagen AG. Hluboká technická odbornost zaměstnanců i získané know-how z projektu ID.R tak zůstanou ve společnosti a pomohou nám přinést na silnici další efektivní modely rodiny ID,“ řekl Welsch.

Dodávky náhradních dílů pro zmiňovaný závodní speciály Polo GTI R5 a Golf GTI TCR či výroba samotného Pola R5 by měly být ukončeny ke konci roku 2020. Wilfried von Rath, vedoucí HR oddělení ve společnosti VW, dodal. „Tým společnosti Volkswagen Motorsport GmbH dosáhl během několika desetiletí významných sportovních úspěchů. Za mnoho vítězství, titulů a rekordů po celém světě a jejich osobní nasazení všem zaměstnancům upřímně děkuji.“

Neznamený to však jen zmizení továrních speciálů z nejrůznějších pohárů. Ukončena také bude dodávka náhradních dílů pro některé závodní speciály. Konktrétně pro Golf GTI TCR a Polo R5, jehož výroba bude ukončena úplně.

„Tým společnosti Volkswagen Motorsport GmbH dosáhl během několika desetiletí významných sportovních úspěchů. Za mnoho vítězství, titulů a rekordů po celém světě a jejich osobní nasazení všem zaměstnancům upřímně děkuji,“ dodává k celé věci Wilfried von Rath, vedoucí HR oddělení Volkswagenu.

O Makawiel