Domů / Novinky / Čas na přezutí pneumatik je tu. Víte, s jakými chybu neuděláte?
Čas na přezutí pneumatik je tu. Víte, s jakými chybu neuděláte?

Čas na přezutí pneumatik je tu. Víte, s jakými chybu neuděláte?

Ačkoliv meteorologové slibují ještě několik dní trvající teplé počasí, doba na přezutí našich pneumatik již nastala. A pokud jste zapomněli a ještě nemáte ani koupené ty správné, máme pro vás tip, se kterým neuděláte chybu. Tou správnou volbou jsou určitě pneu Kleber Krisalp HP2, které vás potěší hned v několika směrech. Tím prvním je určitě samotný dezén, který vyniká především dvěma podélnými kanálky. Ty oceníte na blátivém a jemu podobném povrchu, jelikož umožní vynikající odvod vody a tím tak lepší přilnavost samotné pneumatiky na povrchu vozovky.

Čas na přezutí pneumatik je tu. Víte, s jakými chybu neuděláte?

Skvělé boční vedení je samozřejmostí

Dále pneumatika vyniká menším počtem lamel, které jsou navíc různě orientovány. To logicky přispívá k vaší celkové bezpečnosti, jelikož umožní mnohem lepší boční vedení, než pokud jsou lamely orientovány stejným směrem. I na rizikovém podkladu budete mít na těchto pneumatikách jistotu toho, že zkrátka budou držet.

Bezpečnost je to hlavní

A proč vlastně volit zimní pneumatiky jako takové? Logicky proto, že se neliší pouze zmíněným dezénem, ale také svou směsí, které zlepšuje přilnavost, ale má i lepší brzdné vlastnosti. Těm tato zimní pneu ještě přidává díky většímu počtu hrad, kdy dojde k narušení vodního filmu a tím mnohem kratší brzdné dráze. Kdykoliv se tedy stane něco neočekávaného, stačí dupnout na brzdu a pneumatiky se již postarají o to, aby bylo vše, jak má být.

Vybrat konkrétní velikost je důležité

Na závěr je samozřejmě nutné dodat, že základem je i výběr správné velikosti pneumatiky – a to ať už kupujete výše uvedenou, nebo jakoukoliv jinou. Mezi ty nejrozšířenější jistě patří zimní pneu 195/65 R15, ale zda se skutečně hodí i na váš vůz, zjistíte přímo ve vašem velkém technickém průkazu. Podle něho je tedy vhodné onu velikost vybrat, a to proto, aby na vašem voze perfektně seděla. A to ať už máte menší vůz, crossover, nebo větší SUV.

O admin