Domů / Novinky / Dovolená s karavanem: Jaké jsou výhody a nevýhody pronájmu?
Dovolená s karavanem: Jaké jsou výhody a nevýhody pronájmu?

Dovolená s karavanem: Jaké jsou výhody a nevýhody pronájmu?

Dovolená s karavanem: Jaké jsou výhody a nevýhody pronájmu?Přestože se teprve blíží konec zimy, mnozí z vás už možná v hlavě střádají plány, kam se letos v létě vydají na dovolenou. Možností je v tuto dobu celá řada. Klasické zájezdy do hotelů jsou sice příjemné, pro někoho se však mohou zdát až nudné.

Daleko zajímavější je cestování na vlastní pěst. K tomu však potřebujete mít nejen určitý kus dobrodružné nátury, ale rovněž i patřičné vybavení. Zejména tehdy, plánujete-li cestu po silnici. Ideálním pomocníkem pro takovouto dovolenou je karavan, případně obytné auto. A není nutné truchlit, pokud nějaký model nevlastníte. V dnešní době není problémem si  zajistit pronájem obytných aut  a karavanů, a to klidně na několik týdnů v kuse.

Hlavní pozitiva

Využívání karavanů a obytných aut je mimořádně populární hlavně v západoevropských zemích. Například ve Velké Británii je uvidíte takřka před každým rodinným domem. Dokonce se Britům do jisté míry ostatní národy kvůli nadužívání karavanů často i smějí.

Jenže karavaning má své jedinečné kouzlo, kterému se dá snadno podlehnout. Jen si představte, že jedete na 3 týdny na dovolenou po tuzemsku a nemusíte být neustále na jednom místě. Stačí nastartovat vozidlo a přesunout se do jiného kempu a na stanoviště, jež vám bude vyhovovat. Během pár dní díky obytným vozidlům poznáte spoustu míst, nejste vázáni jen na jednu lokalitu, případně zdlouhavé a nepohodlné cestování hromadnou dopravou.

Moderní karavany a obytné vozy z vás udělají nezávislé cestovatele. Právě ony pocity svobody a nevázanosti se dají považovat za největší pozitivum.

Pokud jde o samotný  pronájem karavanů v ČR , existuje zde několik firem, jež tuto možnost nabízejí. Výhodou pro vás je samozřejmě fakt, že nemusíte investovat do drahého vozidla. Ceny moderních karavanů a obytných vozidel se šplhají i na milion korun. Pronájem je pak daleko schůdnější cestou, u dobré firmy vás vyjde třeba už od 500 Kč na den. Pozitivní je i fakt, že máte obytná auta na pronájem kompletně vybavena, nechybí tedy kupříkladu instalované WC, zásobník vody, lehátka atd. Prakticky si s sebou musíte vzít jen povlečení a pár dalších drobností.

Nevýhody pronájmu

Najít lze samozřejmě i několik důvodů, proč se pronájem obytných vozů a karavanů nemusí vyplatit. Je nutné počítat s kaucí, jež obvykle činí kolem 10.000 Kč, a musíte ji zaplatit při platbě samotného pronájmu. Ti z vás, kteří nemají dostatek volných finančních prostředků, mohou mít se složením kauce značný problém.

Dále počítejte s tím, že vozidlo sice může být v perfektním stavu, ale nejste na něj zvyklí, tudíž vám může poměrně dlouhou dobu trvat, než jej začnete bez problémů ovládat. I to může být nevýhoda pronájmu oproti vlastnictví karavanu a obytného vozu.

V každém případě je  půjčovna obytných aut a karavanů  jednou z alternativ, která přichází v úvahu ve chvíli, kdy chcete prožít zajímavou a netradiční dovolenou.

O admin