Domů / Zajímavosti / Jaké vybavení je třeba k motorce dokoupit?
Jaké vybavení je třeba k motorce dokoupit?

Jaké vybavení je třeba k motorce dokoupit?

Pokud toužíte po jisté míře adrenalinu, který zatím v životě postrádáte, měli byste si zakoupit motorku. Jedná se o adrenalin, který se stane součástí vaší rodiny. Mezi nejoblíbenější značky motorek se řadí Yamaha, což je značka, která mimochodem nabízí skvělé příslušenství na motorku. V nabídce má značku Yamaha například firma Motopark, kterou naleznete v Ostravě, kde má i obrovskou prodejnu.

Firma Motopark je autorizovaný prodejce značky Yamaha. V nabídce najdete skutečně cokoliv – motocykly, oblečení na motorku i chrániče či jiné příslušenství a vybavení. Jestli nemáte do Ostravy cestu, využít můžete jejich e-shopu motopark.cz, který je velice přehledný, a tak zde najdete vše, co potřebujete, poměrně rychle. Otázkou však je, co je třeba k motorce dokoupit?

Oblečení

Každý majitel motorky ví, že motorkou to nekončí, ale teprve začíná. Pokud si chcete koupit motorku, musíte počítat i s investicemi do příslušenství a vybavení. Měli byste mít například moto oblečení, a to buď kombinézu, nebo kalhoty s bundou, které jsou na motorku určeny. Samozřejmě nesmíte postrádat obuv.

Chrániče

Nejdůležitější částí výzbroje každého motorkáře jsou chrániče. Jak jsme zmínili, jízda na motorce je adrenalinový zážitek a každý adrenalin je nebezpečný. Musíte se tedy chránit předem, při případném pádu si helmu nestihnete na hlavu nasadit. Nezapomínejte ani na chrániče páteře, které jsou velice důležité, koupit si můžete chrániče na ledviny i na ramena či lokty. Přilba je samozřejmostí.

Kufr

Pokud víte, že budete jezdit delší trasy, vyplatí se koupit kufřík. Ten vám bude skvělým společníkem, dáte do něj vše potřebné.

Plachta na motorku

Základem vybavení je i plachta na motorku. Tu byste nikdy neměli nechávat doma, pokud se vydáte na cesty. Ochrání motorku nejen před nepřízní počasí, tedy při dešti, ale taky ji ochrání před prachem, který na ni bude usedat v garáži během zimy.

O admin