Domů / Inzerce / Jaké pneumatiky jsou aktuálně nejlepší?

Jaké pneumatiky jsou aktuálně nejlepší?

Zima pomalu končí, což se dotkne nejenom našeho šatníku, ale dotkne se to také všech motoristů. A to z toho důvodu, že budou muset přezout své pneumatiky. Tedy pokud nepoužívají takzvané celoroční. Jak ukazuje test celoročních pneumatik, ne vždy jsou nutně tak špatnou volbou. Právě naopak. Pokud jsme spíše příležitostným řidičem a nevyjíždíme v extrémních podmínkách, rozhodně nemusí být špatnou volbou. Sice nikdy nedosáhnou vlastností jako letní a zimní modely, ale na ježdění v běžných teplotách na suché vozovce rozhodně dokážou posloužit.

Máte konkrétní směs? Nezapomeňte přezout

Pokud nejste zastánci výše uvedených možností a využíváte dvě konkrétní směsi, tedy letní a zimní, je s nástupem teplého počasí nutnost přezout. A to proto, že letní pneu mají při vyšších teplotách mnohem lepší vlastnosti, než ty zimní. Ten potvrdil. I test letních pneu, který jasně ukázal, že se dané pneumatiky méně opotřebovávají, mají lepší přilnavost, stejně jako jsou spojeny i s jistotou mnohem kratší brzdné dráhy.

Vsadit na kvalitního výrobce se vyplatí

Při celkovém porovnání možností nesmíme zapomínat ani na to, že bychom měli žádat vždy jenom kvalitu. Často totiž na kvalitě našich pneumatik závisí také náš život. Pokud s tím souhlasíte, rozhodně vás nepřekvapí, že test letních pneumatik často vyhrávají známí a prověření výrobci. A jejich pneumatiky také logicky patří mezi ty nejlepší na trhu. A jaké končí na chvostu žebříčku? Obvykle ty čínské, které jsou nejenom nekvalitní, ale mnohdy nebezpečné.

Na jaké parametry hledět?

Několik konkrétních vlastností, které by měla pneumatika mít, jsme již uvedli. Nezapomínejme také na několik dalších, jako je hlučnost, stejně jako vliv na naši spotřebu. Důležité je ale i její chování na vodě, díky čemuž může při průtrži mračen eliminovat takzvaný aquapanning. A to díky tomu, že dokáže velmi dobře odvádět vodu. Na to má vliv kvalitní a dobře tvarovaný dezén.

 

O admin