Domů / Novinky / Nejčastější otázky, které se kolem elektromobility ukazují. Odpovíme vám na ně!
Nejčastější otázky, které se kolem elektromobility ukazují. Odpovíme vám na ně!

Nejčastější otázky, které se kolem elektromobility ukazují. Odpovíme vám na ně!

Elektromobilita se i přes počáteční rozpaky už dostává do postupného popředí a dá se bez nadsázky říct, že jednoho dnes bude stoprocentní budoucností. Kolem ní a její aplikace se ale rovněž ukazuje poměrně dost velké množství otázek, které do budoucna mohou vzniknout.

Tyto otázky se přitom netýkají samotné elektromobility, ale také dopadů a efektů, které bude mít. Na mnohé z nich se přitom odpověď stále hledá, což je také důvodem, proč je elektromobilita v plném měřítku stále jenom budoucností.

Jak dlouho bude potřeba dobíjet elektromobil?

Tak na tuto otázku víceméně neexistuje jasná odpověď. Je to stejné jako s klasickým chytrým telefonem. Pokud telefon podporuje rychlé nabíjení, tak to půjde rychle. Stejně tak ale telefon bez rychlého nabíjení a s menší baterií bude odbavený raz dva. Zkrátka parametry vozu i nabíjecí stanice pro elektromobily vždycky budou proměnlivé. Aby ale vznikla nějaká rozumná odpověď, tak jde rozhodně o řády v desítkách minut, aby vůz mohl jet opět delší trasu.

Co znamená povinná elektromobilita v roce 2035?

Lidé se velice často otáčejí směrem k elektromobilitě, kterou si většina Evropy předsevzala na roky 2030 a 2035. prvním důvodem je, že nabíjecí stanice pro elektromobily zatím nejsou schopny odbavit tak moc lidí. Hlavní je ale význam samotné změny. Nejde totiž o to, že by vám někdo okamžitě zakázal používat spalovací motory. Jde jenom o to, že od tohoto roku končí jejich výroba a registrace. To tak znamená čáru, po které se odstartuje samotný přechod na elektromobilitu. Rozhodně to ale neznamená, že prvním lednem daného roku všechny motory s jiným, než elektrickým pohonem skončí.

Je vůbec elektromobil výhodnější?

V první řadě je potřeba říct, že nám umožňuje využívat obnovitelných zdrojů. Pokud tak máme alternativní zdroje energie, tak pro nabíjecí stanice pro firmy i v rámci rodinných domů můžeme opravdu ušetřit ohromné peníze. Hlavní výhodou, která je zásadní, je ale vyčištění vzduchu tam, kde je ohromná koncentrace lidí. A to hlavně ve velkých městech a jejich centrech, kde už nyní existují vjezdy jen s určitou eko normou.

O admin