Domů / Značky / Škoda / Škoda Kodiaq dostane tento měsíc facelift
Škoda Kodiaq dostane tento měsíc facelift

Škoda Kodiaq dostane tento měsíc facelift

První SUV Škodovky by se již brzy mělo dočkat faceliftu. Proto automobilka vytvořila upoutávku, na které nám dává ochutnat alespoň trochu z chystané novinky.

Největší Škodovka v novém

Kodiaq debutoval v roce 2016, takže facelift po pěti letech je naprosto logickým krokem. Debut novinky by měl proběhnout 13. dubna, ovšem ještě předtím si Škodovka připravila krátký spot, který má na nově příchozí model nalákat.

Samozřejmě, že z automobilu je v něm vidět skutečně jen velmi málo. Dozvídáme se však několik málo zajímavostí. Ví se například to, že Kodiaq dostane přepracovanou a výraznější příď se vzpřímenější šestihrannou maskou chladiče, která by měla být podobná masce Enyaqu.

Tato změna také přinese užší světlomety s odděleným LED modulem umístěným pod nimi. Dohromady budou světla vytvářet novou grafiku. Chybět nebudou ani zadní svítilny s krystalickými strukturami, které se staly již tradičním prvkem nových modelů od Škodovky a ani v tomto případě nebudou mít jiný tvar, než písmene C.

Video ukazuje i několik dalších detailů vozu, které ovšem neprozrazují nic určitého. Na veškeré podrobnosti si tak musíme počkat až do oficiální premiéry. Zajímavé také bude, zda si Škoda nepřichystá pro Kodiaq nové pohonné jednotky, které by případně mohly být elektrifikované.

Kodiaq je pro Škodovku velmi důležitý model. Jednalo se totiž o vůz, který zahájil její SUV ofenzivu a dodnes automobilka vyrobila na 600 tisíc kusů tohoto vozu. Ty pak nabízí na 60 trzích po celém světě.

O Makawiel