Domů / Nezařazené / Nový skandál Volkswagenu, tentokráte s kečupem
Nový skandál Volkswagenu, tentokráte s kečupem

Nový skandál Volkswagenu, tentokráte s kečupem

Zaměstnanci německého výrobce vozů Volkswagen jsou velmi nespokojeni. Důvodem však není snižování mezd či špatné pracovní podmínky, ale zhoršující se kvalita kečupu podávaného v kantýnách.

Jemné jazýčky

Volkswagen, který všichni známe coby výrobce automobilů, je také výrobce jemných vepřových párečků, kterých ročně vyrobí více než automobilů. Vyrábí je především pro nasycení svých zaměstnanců, ale také pro návštěvníky svých nejrůznějších akcí. Ovšem nyní nastal velký problém. Tyto párečky jsou podávány coby tolik oblíbený currywurst a právě na jeho kvalitu nyní začali zaměstnanci VW nadávat.

Tento pokrm skládající se z párků, kečupu a kari totiž podle zaměstnanců prošel změnou, která se jim vůbec nelíbí. Nepálí totiž už v žaludku, ale rovnou na jazyku. Důvodem je změna dodavatele kečupu, kdy starý s výrobou skončil a tak musel Volkswagen nalézt nového dodavatele. Stará receptura však zmizela a se starým dodavatelem a tak byl nový dodavatel nucen namíchat várku podle odhadů, kterou navíc udělal více zdravější, protože nepřidal tolik cukru a tuku, ale naopak více rajčatové pasty.

Problémy

I přesto se však stále nepodařilo dosáhnout původní chuti kečupu a tak nový dodavatel stále zkouší a experimentuje. Jak dlouho ještě budou zaměstnanci trpěliví, není jisté, ale může to skončit i stávkou.

O Makawiel