Domů / Nezařazené / Ronaldo a stávka zaměstnanců ve Fiatu
Ronaldo a stávka zaměstnanců ve Fiatu

Ronaldo a stávka zaměstnanců ve Fiatu

Fotbalový svět zažil přestup století, kdy Juventus odkoupil do Realu Madrid Christiana Ronalda. Ovšem dopad tohoto přestupu se projevil také ve Fiatu, kde začali stávkovat zaměstnanci.

Největší senzací tohoto fotbalového roku se nestalo mistrovství světa, ale přestup Christiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu Turin. Fotbaloví fanoušci jsou z tohoto přestupu přímo nadšení, ovšem zaměstnanci Fiatu s nimi nadšení rozhodně nesdílejí. Naopak. Ty přestup tak rozčílil, že uspořádaly stávku.

Holding Exor

Důvodem jejich rozčílení je to, že fotbalový klub i automobilka jsou spravovány skrze investiční fond stejným majitelem. Tím je rodina Agneli, který defacto rozhoduje o všech krocích, které jsou v obou společnostech prováděna prostřednictvím holdingu Exor. A právě tady je zakopaný pes, jelikož Fiat drží své zaměstnance momentálně velmi zkrátka, zatímco Juventusu nedělá problém koupit hráče za 112 milionů eur. Ty bude klub splácet další dva roky prostřednictvím několika splátek.

Odbory se zlobí

V době utahování kohoutků ve Fiatu je tak takový transakce naprostým výsměchem všem zaměstnancům. Odboráři proto vyhlásili stávku, která měla na tento problém upozornit. Jejich cílem je především zvyšování mezd.

Nákup Ronalda přišel navíc v době, kdy automobilka velmi vážně uvažuje o přesunutí výroby levnějších modelů vozů mimo Itálii a doma zachová pouze výrobu drahých modelů. Na druhou stranu však mnozí finanční experti poukazují na to, že nákup Ronalda byl geniálním matrketingovým tahem, na kterém klub vydělá z prodeje dresů, televizních práv a vyšší sledovanosti všech svých zápasů. Předpokládá se také příchod nových sponzorů a tak by se mohl nákup velice vyplatit.

O Makawiel