Domů / Novinky / Obytňák na britský způsob
Obytňák na britský způsob

Obytňák na britský způsob

Obytné karavany či dodávky mají většinou jeden podstatný nedostatek, kterým je absence toalety a sprchového koutu. Naštěstí máme Brity, kteří přišli s unikátním přívěsem, který toto všechno obsahuje.

Hygiena na cestách

 Autorem pojízdné koupelny je Bill Coles, který jednou při popíjení piva dostal nápad, jak vyřešit problém hygieny na cestách. Navrhnul speciální přívěs, který by sloužil jako toaletní místnost, kterou následně také dal dohromady.

Přívěs měří 280 centimetrů, je 160 centimetrů široký a 170 centimetrů vysoký. Tyto rozměry však má pouze v momentě přepravy. Celý přívěs se totiž dá snadno rozložit tak, že se do něj vejde narovnaný celý člověk.

Obytňák na britský způsob

Uvnitř najde kazetové WC, nádrže na odpadní vodu, studenu i teplou vodu, sprchový kout, odtahový ventilátor, umyvadlo s baterií a LED osvětlení. Nechybí ani akumulátory pro uložení elektřiny a solární panel.

Celý přívěs nepůsobí zrovna elegantně, ovšem je plně funkční. Navíc se díky němu mohou cestovatele spolehnout sami na sebe až na několik dní. Byť takový přívěs není úplnou novinkou, ve svém kutilském formátu se jedná o celkem netradiční věc. Bill nyní svůj výtvor prodává, přičemž si jej cení na 90 tisíc korun.

O Makawiel