Domů / Inzerce / Záclony a povlečení pro váš útulný domov

Záclony a povlečení pro váš útulný domov

Uvažujete-li o změně interiéru vašeho domova, aby vás to ovšem moc nestálo, vsaďte na bytový textil. S pokojem umí doslova zázraky a zároveň jeho výměna není nijak fyzicky, časově ani finančně náročná. Proč si nedopřát v každém ročním období jiný interiér?

Zaměřeno na ložnici

Jelikož se jedná hlavně o místo relaxace a odpočinku, měli bychom k zařizování ložnice přistupovat velmi citlivě. Vyhneme se kombinaci pestrých motivů a barev, a naopak upřednostníme pastelové tlumené tóny. V tomto duchu pořizujeme i bytový textil. Věnujeme pozornost pohodlným lůžkovinám, které nám dopřejí skutečně vydatný spánek. Pomyslnou třešničkou na dortu je povlečení, jež nám nabídne nespočet materiálů a vzorů. V létě volíme lehké materiály, jimiž jsou mikrovlákno či satén, které nás příjemně ochladí. V zimních měsících přijde vhod mikroflanelové neboli mikroplyšové povlečení, jež zahřeje i ty největší zmrzlíky.

Ničím nerušený spánek

Znáte to – plánujete se o víkendu pořádně prospat, ale v brzkých ranních hodinách vás probudí nedočkavé sluneční paprsky. Této situaci jednoduše předejdete pořízením blackout závěsů, které dokáží zadržet až 90 % světla. Navíc slouží jako perfektní tepelná izolace, neboť udrží v pokoji příjemné klima. Za horkých letních dnů se díky nim ložnice nepřehřívá, v zimě k vám závěsy nevpustí chlad.

Chraňte si své soukromí

Pokud nemáte okna vybavena žaluziemi, použijte k jejich dekoraci záclony. Nejen, že hezky vypadají, ale též zamezí zvědavým pohledům zvenčí. V současné době jsou velmi žádané jednoduché vzory s rovnými linkami, protože působí vzdušným dojmem. Pokoj tak dokáží opticky rozsvítit a zvětšit. Zároveň si můžete pohrát s jejich délkou. Standardně sahají 1-2 cm pod parapet. U jejich prodloužené délky končí cca 2 cm nad podlahou. Pokoj tak hned získá útulnou atmosféru.

O admin