Domů / Inzerce / Jak velká je životnost tlumiče? A co ji případně zkracuje?
Jak velká je životnost tlumiče? A co ji případně zkracuje?

Jak velká je životnost tlumiče? A co ji případně zkracuje?

Tlumiče jsou nedílnou součástí vozidla. Stejně jako leckterý stroj, i automobil se skládá z celé řady součástek. Když jedna přestane fungovat, je ohrožen i bezproblémový a bezpečný chod auta. Bohužel právě zmiňované tlumiče a jejich kontrolu řidiči velice často podceňují. Domnívají se, že jejich životnost rovná se dvou stovkám ujetých kilometrů, ale ne vždy tomu tak musí být. Životnost tlumičů může být klidně poloviční. Záleží na řadě faktorů.

Jaké faktory ovlivňují životnost tlumiče?

Co nejvíce ovlivňuje životnost tlumičů, tak je bezesporu špatné zacházení s automobilem. Řidiči si často neuvědomí, že to, jak se k autu chovají, se výrazně promítá na jeho stavu. Proto je klíčové jezdit opravdu ukázkově. A pokud to není ve vašich silách, alespoň pravidelně navštěvujte autoservis, kde vám nesrovnalosti v autě zase dají velice rychle do pořádku. Platí to pro všechny značky, ať už potřebujete tlumiče do Audi nebo tlumiče pro Mercedes.

Způsob jízdy, respektive špatné zacházení s vozidlem nejsou jediné faktory, které životnost tlumičů ovlivňují. Na vině může být i neodborná montáž této součástky. Mezi námi se najde velké množství odborníků, kteří chtějí ušetřit na servisním technikovi, proto automaticky volí tu (pro ně zdá se) levnější cestu, a sice montáž svépomocí. Jenže rádoby mechanici často nemění tlumiče správně. Nedodržují správné postupy, čímž nejen, že zkracují životnost tohoto autodílu, ale také pozměňují jeho vlastnosti.

Nezvyšujte pravděpodobnost černých scénářů

Tlumiče velkou měrou ovlivňují jízdu vozidla a jejich funkčnost má obrovský podíl na bezpečné jízdě. V okamžiku, kdy začnou vypovídat službu, je klíčové vyhledat servisního technika, který díl buďto zkontroluje, nebo ho rovnou vymění. Jak již bylo zmíněno, je klíčové, aby byl tlumič kontrolován často. To, že se sousedovic tlumič v autě dožil dvou stovek ujetých kilometrů neznamená, že se téhož čísla dožije i váš.

O admin