Domů / Inzerce / Jak na výhodnou investici, abyste na ní v budoucnu netratili? Zkuste investiční zlato
Jak na výhodnou investici, abyste na ní v budoucnu netratili? Zkuste investiční zlato

Jak na výhodnou investici, abyste na ní v budoucnu netratili? Zkuste investiční zlato

Spousta věcí, které si člověk pořizuje, rychle ztrácí svoji nominální hodnotu, což platí také pro automobily. Většina lidí však zapomíná, že i peníze samotné mohou ztrácet svůj „lesk“, a to především kvůli inflaci. Zkrátka si za ně později koupíte méně věcí a služeb než nyní. Co tedy dělat, abyste tomu zabránili? Ideální je vhodně investovat. Bezpečnou investici představuje nákup zlata ve formě cihliček a mincí.

Zlato nikdy výrazně neztratí svoji hodnotu

Každý, kdo si pořídí investiční zlato, se o vložené peníze prakticky vůbec nemusí bát. Stačí se podívat na grafy, které ukazují, jak zlato v posledních letech prudce stoupá. V současné době stojí jedna trojská unce už kolem 40 tisíc korun. A dá se předpokládat, že trend růstu bude i nadále pokračovat, pro nějaký významný pokles naopak není důvod. Investované peníze ochráníte před inflací, takže až zlato směníte zpět na klasické peníze, budou mít minimálně podobnou, ne-li vyšší reálnou kupní sílu jako dnes.

Investice do zlata je vhodná rovněž pro drobnější střadatele

Investovat se dá rozumně do mnoha jiných komodit. Typickým příkladem jsou nemovitosti. U nich je ale problémem vysoká pořizovací cena, což z nich činí nedostupnou investici pro značnou část populace. Kdo má našetřené třeba jen desítky, potažmo stovky tisíc korun, musí si na koupi domu dát samozřejmě zajít chuť. A v tom okamžiku je právě investiční zlato ideální variantou. Při pořizování navíc není nutné počítat s DPH, neboť je zlato od platby této daně osvobozeno.

Prodejce investičního zlata v ČR

Vždy je důležité, abyste investovali u renomované společnosti. V případě investičního zlata to platí dvojnásob. Zapomeňte na nějaké bazary a pokoutní prodeje. Spolehlivým dovozcem a prodejcem je v tuzemsku kupříkladu společnost, jež sídlí v pražském Obecním domě a provozuje rovněž web zlate-mince.cz. Zlato si tedy můžete koupit i online, což zdaleka ne každý prodejce nabízí. K dispozici jsou zde zlaté cihličky a mince v různých nominálních hodnotách, takže se hodí jak pro malé, tak větší investory, fyzické či právnické osoby. Společnost kromě prodeje garantuje také výkup zlata, tudíž ani s budoucí výměnou za peníze nebudete mít vůbec žádný problém.

O admin